11. nesil Intel işlemci ve anakart almak için doğru zaman mı?

Batuhan Taş

Hectopat
Merhaba arkadaşlar malum nesil yeni yeni piyasaya sürülüyor durumda ama fiyatlar maalesef tavsiye edilen satış fiyatının çok üzerinde ya da çoğu yerde stokta yok. Bu ürünleri satın almak için normal fiyatlarını beklemem gerekir mi yoksa hep böyle mi olur? En yakın ne zamana indirim kampanyaları falan olabilir? Intel B560 anakart ve i5 11500 alma gibi bir planım var normalde ikisinin fiyatı 1200+1600 TL seviyelerinde ama şu an çoğu yerde fiyat bunların çok üzerinde bir önceki nesildeki versiyonlarına oranla fiyatları çok fazla. Mesela i5 10500 Sallıyorum 1200 TL iken i5 11500 2300 TL falan. Hali hazırda yurt dışı kaynaklı satın alınabilir güzel fiyatlar buldum ama yine de normal fiyatın üzerindeler bulmuşken satın alınır mı yoksa fiyatlar yakın zamanda normale inecek mi?

Merhaba arkadaşlar malum nesil yeni yeni piyasaya sürülüyor durumda ama fiyatlar maalesef tavsiye edilen satış fiyatının çok üzerinde ya da çoğu yerde stokta yok. Bu ürünleri satın almak için normal fiyatlarını beklemem gerekir mi yoksa hep böyle mi olur? En yakın ne zamana indirim kampanyaları falan olabilir? Intel B560 anakart ve i5 11500 alma gibi bir planım var normalde ikisinin fiyatı 1200+1600 TL seviyelerinde ama şu an çoğu yerde fiyat bunların çok üzerinde bir önceki nesildeki versiyonlarına oranla fiyatları çok fazla. Mesela i5 10500 Sallıyorum 1200 TL iken i5 11500 2300 TL falan. Hali hazırda yurt dışı kaynaklı satın alınabilir güzel fiyatlar buldum ama yine de normal fiyatın üzerindeler bulmuşken satın alınır mı yoksa fiyatlar yakın zamanda normale inecek mi?
Yakın zamanda fiyatların düşeceğini sanmıyorum. O fiyatlar ise çok abartı nerden tutsanız elinizde kalır yani bu durum...

Fiyatlar düşmez sosyalin stokcu tayfası herkese bunu diyor ama gerçekler bu kadar fiyat çıkmışken vergi baba eski fiyatına getirir mi :D? Stokcuları dinlemeseydim 2 ay önce 2060S'li PC'yi 8000'e alıyordum.

Tek istediğim şey işlemciyi Max 220 dolar, anakartı ise Max 150 dolar olan tavsiye edilen Max satış fiyatından almak istemem :D. Kabaca 370 dolar ile 3000 tl yapıyorlar Mayıs ayında falan bu fiyattan Amazon'da bulunmaz mı? Bir önceki nesil fiyatları halihazırda bu fiyatlardan bile daha uyguna bulunabiliyor. Gerçekçi ve pozitif bir fikri olan olur umarım. Teşekkür ederim yorumlarınız için.

Geri
Yukarı