11. Sınıf açığa geçmek için şartlar nedir?

Selares

Hectopat
Yer
İstanbul, Cekmeköy
Daha fazla  
Meslek
Editör
Selamlar arkadaşlar. 11. Sınıfa gidiyorum ve, derslerim çok kötü. Okul hem beni çok yoruyor, hem de neredeyse hiçbir şey öğrenemiyorum. Açığa geçsem en azından, zamanım boşa gitmez ve bir iş öğrenebilirim. Bir yandan da bir şekilde lise diplomamı alırım. Açığa geçmek için, şartlar var mı? Bir ücret vesaire ödüyor muyuz?

• Her bir sınava gireceğiniz zaman belirli bir ücret ödüyorsunuz. Her bir sınavın tamamı bir dönem sayılır. 50-60 TL gibi bir ücreti vardı, çok değil miktar.
  • Onun dışında geçmek için aslında belirli bir şart yok. İsteyen herkes geçebilir.
  • Açık liseye geçmeden önce tasdikname almayı unutma okuldan.
  • Bir de ilk dönem bitmeden açık liseye geçemiyorsun.

• Her bir sınava gireceğiniz zaman belirli bir ücret ödüyorsunuz. Her bir sınavın tamamı bir dönem sayılır. 50-60 TL gibi bir ücreti vardı, çok değil miktar.
  • Onun dışında geçmek için aslında belirli bir şart yok. İsteyen herkes geçebilir.
  • Açık liseye geçmeden önce tasdikname almayı unutma okuldan.
  • Bir de ilk dönem bitmeden açık liseye geçemiyorsun.
İlk dönem bitmeden de geçebiliyor. Şart olarak ortaokulu bitirmiş olmak zorunda.

@elegiac, ilk dönem bitmeden geçilemiyor. İsterseniz halk eğitim merkezini arayıp sorabilirsiniz.

Bir de, şu an geçersem direkt meslek bölümüm üzerinden geçemiyormuşum. 1. dönem düzden açığa geçip, 2. dönem bitince bölümüme tekrar geçeceğim. Hocam öyle söylemişti yani en azından.
Bir de sorumlu olduğum dersler vardı. Hem 9. sınıftan hem de, 10. sınıftan. Açığa geçince de verebilirim bunları değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Selares, evet. Ders olarak alırsın, kaldı ki ilk dönem bitmeden zaten açık liseye geçemiyorsun. İkinci dönem mesleki açık öğretime geçebilirsin.

Sizce önerebilir misiniz bana açık liseyi? Pek kendi irademe güvenemiyorum. Alttan kendim de bilgisayar parçası ticareti yapıyorum, Küçük çaplı ekran kartları vesaire. Açığa geçersem de Full çalışırım bir işte büyük ihtimal.

Yeni konular

Geri
Yukarı