11. Sınıf bölüm seçimi

Scorpio92

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlarım nasılsınız.
Sizlere bir sorum olacak. Benim Matematik Fizik ve kimya notlarım hep 50 veya altlarında olmuştur.
Tabii hiç çalışmadan.
smile.gif

Ve biliyorsunuz ki sayısal sözel ve eşit ağırlık bölümlerinden birini seçmek zorundayım. Sayısal seçersem notlarım düşük ancak çalışırsam yapabilir miyim acaba diye düşünüyorum çünkü yurtdışında yaşama hayalim var ve bilgisayardanda iyi anladığımı söyleyebilirim. Yani sayısal seçersem yazılım mühendisliği isterim. Fakat şöyle bir durumda var benim İngilizcem çalışmadığım halde hep 60+ üstü gelir. Çalışınca da 80+ puan alırım. Kafam çok karışık yardımlarınızı bekliyorum.
Not: Başka bir forumdan gördüğüm bir dostumuzun sorunudur cevaplarınızı ona yollayacağım.

Konunun esas muhattabına yazıyorum.

Tarih, Edebiyat, Coğrafya derslerinde aldığın notları yazmamışsın.

Bölüm seçiminde istediğin meslekten tut da sevdiğin derslere kadar her şey etkendir. Sayısal dersleri sevip sevmeme ayrı mesele çalışmayıp düşük almak ayrı meseledir elbette. Bununla birlikte o dersleri sevmese bile ciddi bir vizyonu varsa kişinin bunları düşünmeyip çalışması gerekir sevmese de.

Yani senin bileceğin iş ne desek boş olur. Ayrıca bugünkü düşüncen ile ilerideki düşüncen çok farklı olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı