11. sınıf fizik dersine nasıl çalışılmalı?

443595

Hectopat
Durum vahim, yazılılar haftaya perşembe günü ve fizik ilk birkaç konudan sonrası yoktur. Diğer tüm sayısal derslerim çok iyi ama bir türlü fizik sorularını çözemiyorum.
Önerileriniz var mı? Özellikle atışlar ve yaylar konuları.

Durum vahim, yazılılar haftaya perşembe günü ve fizik ilk birkaç konudan sonrası yoktur. Diğer tüm sayısal derslerim çok iyi ama bir türlü fizik sorularını çözemiyorum.
11 fizik çok zor "bence" yapabildiğini yap ve bol bol soru çöz.

@awuin @walter wick Soru çözüyorum, ilk başlarda iyi gidiyor sonra 12 soruluk teste 8 yanlışım çıkınca bırakıyorum. Cidden formüllerin çoğunu bilmeme rağmen bir soruda 4-5 tane formül kullanıldığı için karıştırmaya başlıyorum.

Zamanında bol soru çözmek ve soru kalıplarını bolca görmek gerekiyor.

@awuin @walter wick Soru çözüyorum, ilk başlarda iyi gidiyor sonra 12 soruluk teste 8 yanlışım çıkınca bırakıyorum. Cidden formüllerin çoğunu bilmeme rağmen bir soruda 4-5 tane formül kullanıldığı için karıştırmaya başlıyorum.
Sakın moralin bozulmasın. Ben moralim bozulunca bıraktığım için pişmanım. Çözümlerini incele arasına biraz saat ver. Sonra kendin çözmeye çalış.

Nerede sıkıntın olduğunu bulman gerek. Sallıyorum önceki sınıflardaki konularda eksiğim var. Ona yoğunlaşırım. İzlenmedik video bırakmam.

Yaylar dediğin yaydaki sıkışma enerjisi sanırım. O konular biraz ezber maalesef. Ben de çok mantığa oturtmaya çalıştım ama olmuyor. Ezber maalesef.

Bu arada soru çözümü dinlemek mükemmel öğretiyor. Aç soru çözümü izle.

Hocam şöyle soyliyim, göreceli bir şey olsa da Fizik hakikaten zordur. Üniversite sınavında da kasarlar. 11. sınıf hele en zor sene fizik için çünkü müfredat çok yoğun ve zor. Yaşadığınız sorun öğrencilerin neredeyse hepsinde ortak.

Formül ezberleyerek anca günü kurtarirsiniz. Örneğin, atışlarda işin mantigini oturtmaniz lazım. Ciddi bir hedefiniz varsa o formüller AYT'de bir işe yaramıyor, işin derinine inmek lazım.

Hocam şöyle söyleyeyim, göreceli bir şey olsa da fizik hakikaten zordur. Üniversite sınavında da kasarlar. 11. sınıf hele en zor sene fizik için çünkü müfredat çok yoğun ve zor. Yaşadığınız sorun öğrencilerin neredeyse hepsinde ortak.

Formül ezberleyerek anca günü kurtarirsiniz. Örneğin, atışlarda işin mantigini oturtmaniz lazım. Ciddi bir hedefiniz varsa o formüller AYT'de bir işe yaramıyor, işin derinine inmek lazım.

Katılmıyorum AYT'de fizik oldukça kolay ve yüzeysel soruluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı