11. sınıfa geçen birine tavsiyeler

Daha fazla  
Meslek
NCR Trooper
Merhaba, bu sene okullar açılırsa 11.sınıf olacağım. Yarın çalışmaya başlayacağım. Benim amacım sadece "fonksiyonlar" çalışmaktı ama tüm TYT konularına mı çalışsam diye düşündüm. Ben de 9. sınıf konuları neredeyse yok çünkü tam pandemi dönemine geldi ve iyi değerlendiremedim. Sizce bu yaz 10. sınıf eksikliklerimi mi kapatayım, yoksa tüm TYT'yi mi çalışayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim gibi yapın ve tüm TYT`yi bitirmeye çalışın, bitirdikten sonra da bol bol deneme çözün. En azından ben böyle yapacağım. 12. sınıfta zaten ister, istemez tekrar yapacağız, sıfırdan öğrenmektense bildiğimiz yerden devam ederiz.

Benim gibi yapın ve tüm TYT`yi bitirmeye çalışın, bitirdikten sonra da bol bol deneme çözün. En azından ben böyle yapacağım. 12. sınıfta zaten ister, istemez tekrar yapacağız, sıfırdan öğrenmektense bildiğimiz yerden devam ederiz.
Hocam 9.sınıf konularına ait soruları nerden çözebilirim? Elimde 10.sınıf kaynakları var ama 9.sınıf kaynaklarım yok. O yüzden TYT çalışmak pek istememiştim.

Hocam 9.sınıf konularına ait soruları nerden çözebilirim? Elimde 10.sınıf kaynakları var ama 9.sınıf kaynaklarım yok. O yüzden TYT çalışmak pek istememiştim.
Hocam benim fikrim, "TYT" ibareli soru kitapları almanız. Evet, 9 ve 10 karışık oluyor ancak değinilmesi gereken yerlere daha iyi değinmiş oluyorlar. Normal 9. sınıf ve 10. sınıf soru kaynaklarında gereksiz detay var. Örneğin "Optik" konusu ile ilgili kazanımlarda "Matematiksel hesaplamalara girilmez." ibaresi olmasına rağmen test kitaplarında "Aynaların odak uzaklıklarını hesaplama veya prizmalarda ışın açılarını bulma" gibi matematiksel sorular çıkıyor.

TYT aslında 9 ve 10.sınıfta bitirilmesi gereken bir sınav,11.sınıfta AYT olduğu için dersleri çok dikkatli dinle. Çalışmadığın için TYT ile birlikte 11.sınıf gitmek zorundasın. Korona bitti şanslısınız biz ders bile dinleyemedik, AYT çok az var bende önemini şimdi anlıyorum. TYT'yi YouTube'dan de rahat bitirebiliyorsun ama AYT de ben bir türlü YouTube'a ısınamadım.

Elimde Benim Hocam Yayınları`nın TYT Soru Bankası seti var, oradan çözüyorum. Tam TYT tipi sorular. Elimde kaynak olmasaydı internetten branş denemelerine bakardım, henüz o kadar ilerlememişsem; X konusu soru çözümü yazıp izlerdim tabii önce kendim çözmek kaydıyla.

TYT aslında 9 ve 10.sınıfta bitirilmesi gereken bir sınav,11.sınıfta AYT olduğu için dersleri çok dikkatli dinle. Çalışmadığın için TYT ile birlikte 11.sınıf gitmek zorundasın. Korona bitti şanslısınız biz ders bile dinleyemedik, AYT çok az var bende önemini şimdi anlıyorum. TYT'yi YouTube'dan de rahat bitirebiliyorsun ama AYT de ben bir türlü YouTube'a ısınamadım.
Alında şu an 11 ile beraber gitmek zorunda değil, henüz AYT için olan dersleri görmüyoruz. Okullar açılana kadar TYT`nin büyük bir bölümü biter diye düşünüyorum.

Elimde benim hocam yayınları'nın TYT soru bankası seti var, oradan çözüyorum. Tam TYT tipi sorular. Elimde kaynak olmasaydı internetten branş denemelerine bakardım, henüz o kadar ilerlememişsem; X konusu soru çözümü yazıp izlerdim tabii önce kendim çözmek kaydıyla.

Alında şu an 11 ile beraber gitmek zorunda değil, henüz AYT için olan dersleri görmüyoruz. Okullar açılana kadar TYT'nin büyük bir bölümü biter diye düşünüyorum.

TYT problemler diye bir konu var sadece 1 ay ona uğraşırsın. O kadar rahat değil ama diğer konular 1 ya da 2 hafta gibi kısa sürelerde bitirilebilir diye düşünüyorum. Konu anlatımı dinleyip geçersen problemler de kolay biter, ben öyle yapmıştım tabii hafızam zayıf olduğu için unutuverdim. Arkadaşın iyiyse onu da yapabilir ama test kitabından gideceksen uğraştırıyor.

TYT problemler diye bir konu var sadece 1 ay ona uğraşırsın. O kadar rahat değil ama diğer konular 1/2 hafta gibi kısa sürelerde bitirilebilir diye düşünüyorum.
Ben önceden çalışmaya başladığım için neredeyse yarıladım matematik ve Türkçe`yi, her gün olmasa da sık sık problemler ve paragraf çözmeye çalışıyorum, TYT için en önemli konular bunlar diye ikaz edilmiştim. Arkadaşın durumunu bilmiyorum fakat problemler ve paragraf konuları kolay, fakat bol pratik isteyen konular, bu sebeple sık sık çözülürse iyi bir sonuca ulaşılır. 1 ay kadar sürer mi bir fikrim yok.

Ben önceden çalışmaya başladığım için neredeyse yarıladım matematik ve Türkçe'yi, her gün olmasa da sık sık problemler ve paragraf çözmeye çalışıyorum, TYT için en önemli konular bunlar diye ikaz edilmiştim. Arkadaşın durumunu bilmiyorum fakat problemler ve paragraf konuları kolay, fakat bol pratik isteyen konular, bu sebeple sık sık çözülürse iyi bir sonuca ulaşılır. 1 ay kadar sürer mi bir fikrim yok.

Evet pratik istiyor sık sık çözmeli dediğiniz gibi ancak problemlerde fena zor sorular var ama paragrafta bende zorlanmıyorum. Bugün zaten temmuz 11 zaten sizde iyi yarılamışsınız. 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı