11. sınıfa üniversiteye hazırlık nasıl olmalı?

Tuanchi96

Hectopat
Öncelikle selamlar, ben 11. sınıf sayısal öğrencisiyim ve seneye sınava gireceğim. Merak ettiklerim TYT'ye nasıl çalışmalıyım, günde kaç saat kitap okumalıyım, kaç saat ders çalışmalıyım, günlük ne kadar soru çözmeliyim, kaynak tavsiyeleriniz, varsa Online destekleyici eğitim programları vb.

Son düzenleme:
Ben 10.sınıf öğrencisiyim TYT matematiğin %80'inini bitirdim geometri hariç. Ben sabah o günkü okul derslerine çalışıyorum, okulda kütüphanede parargaf problem çözüyorum akşam ise 3-4 saat TYT çalışıyorum. Sende benim gibi yapabilirsin. Seviyeni bilmediğim için kaynak tavsiyesi yapmayacağım. Eğer sınav için kitap okuyorsan okumana göre paragraf çöz.

Ben 10.sınıf öğrencisiyim TYT matematiğin %80'inini bitirdim geometri hariç. Ben sabah o günkü okul derslerine çalışıyorum, okulda kütüphanede parargaf problem çözüyorum akşam ise 3-4 saat TYT çalışıyorum. Sende benim gibi yapabilirsin. Seviyeni bilmediğim için kaynak tavsiyesi yapmayacağım. Eğer sınav için kitap okuyorsan okumana göre paragraf çöz.
Günde toplam kaç saat ders çalışıyorsunuz? Sözel TYT derslere yaz tatilinde çalışmak daha mantıklı değil mi?

Merhaba,

Sıralamada kaçıncı olmak istiyorsunuz, amacınız girmek istediğiniz bölüm nedir? Siz şu an günde kaç soru çözebiliyorsunuz? Bir örnek deneme çözdüğünüzde başarı oranınız yüzde kaç ?

Tüm bunları öğrendikten sonra ona göre bir çalışma hazırlamak lazım.

Günde 1000 ila 1500 soru çözen bir tanıdığım ilk 75'e girmeyi başardı. Günde 750-1000 civarı soru çözen bir tanıdığımda ilk 200'e girmişti. Günde 350 ila 500 civarı soru çözen bir tanıdığımda ilk 10000'e girebilmişti. Bu arada bu soruları nekadar sürede çözebiliyorsunuz oda çok önemli.

Eksik konular, eksik bilgiler herzaman önünüze çıkacak : Bunu soru çözdükçe farkedip yeni bilgiyi edineceksiniz.

İyi bölümler için, yüksek sıralama için sizin hangi bölüm okuduğunuzun bir önemi yok : EşitAğırlıkta olsanız, Sözelde olsanız, Matematik bölümünde de olsanız mutlaka tüm soruları sonuna kadar çözebiliyor olmanız lazım.

Not: Bu soruları çözmek hayal değil, bir düzene girdiğinizde hızlıca alışıyorsunuz. Bu kadar soru çözmek matematiğinizi inanılmaz iyileştiriyor.

Günlük 30 sayfa okuma yapmanı şiddetle öneririm. Haftada 1 kitap yapar neredeyse.

Küçülmüşsün görmeyeli.

Benim Lise'den sonra ki ortalamalarım 90 üzeri. Demek ki senden iyi eğitmişim kendimi seni eleştirebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı