11.sınıfta Anadolu lisesine nakil nasıl yapılır?

huseyinqvrk

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 10.sınıfım meslek dersleri zor geldiği için Anadolu lisesine nakil aldırmak istiyorum. Şu an çevremdeki Anadolu liselerinde boş kontenjan yok. Bir arkadaş dedi 9 ve 10 sınıfta geçtin geçtin yoksa 11 ve 12 sınıfta nakil aldıramazsın dedi. Doğru mu?

Meslek zor geldıyse Anadolu'ya hiç geçme.

Katılıyorum. Meslek bile zor geldiyse Anadolu'da cubugu yersin. Şey misal, pastaya oturup cubugu yemekmi cubuga oturup pastayı yemek mi gibi bir durumun var. Bence meslekte kal. Meslekten Anadolu'ya 11 dede geçiş yaptırabiliyorsun diye biliyorum sadec Anadolu'dan meslege geçemiyosun.

Hocam sağlık meslek olduğu için çok fazla gereksiz ders var çok fazla latince kelime var ders saatleri yüksek eve geldiğimde başım dönüyor o yüzden zor geliyor.

Ben de saglık meslekte okuyorum. Ama fotografçılık bölümündeyim. O zaman kültür dersleri daha hafif gelecegini düşünüyorsan geç. Müdürüne ya da müdür yardımcılarına sorabilirsin. Hangi okul?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sağlık meslek olduğu için çok fazla gereksiz ders var çok fazla latince kelime var ders saatleri yüksek eve geldiğimde başım dönüyor o yüzden zor geliyor.

Hocam anladım fakat Anadolu gorundugu kadar kolay degıl abarti şekılde zor ayrıyeten meslek lıssesınde sınavlarda 10 soru varsa orada 25 30 ek olarak tavsiye istersen yol yakınken bolum degıstır cunku 11.sınıfa gecersen Bolu'mde degıstıremessın.

Ben de saglık meslekte okuyorum. Ama fotografçılık bölümündeyim. O zaman kültür dersleri daha hafif gelecegini düşünüyorsan geç. Müdürüne ya da müdür yardımcılarına sorabilirsin. Hangi okul?

Hocam 2 bölüm var bizde biri sağlık bakım personeli diğeri hemşire yardımcılığı

İstediğiniz zaman Anadolu lisesine nakil deneyebilirsiniz. Nakiller belli dönemlerde haftalık olarak, onun dışında aylık olarak açıklanıyor. Ayrıca diğer arkadaşların dediği gibi meslek lisesinde zorlanıyorsanız Anadolu liselerinde sınıfta kalmanız çok muhtemel. Düşük puanlı dandik bir Anadolu lisesine gideceğinize meslek lisesine gidip bir meslek sahibi olmak daha mantıklı.

Hocam 2 bölüm var bizde biri sağlık bakım personeli diğeri hemşire yardımcılığı

Ben hemşire yardımcılığındayim

İstediğiniz zaman Anadolu lisesine nakil deneyebilirsiniz. Nakiller belli dönemlerde haftalık olarak, onun dışında aylık olarak açıklanıyor. Ayrıca diğer arkadaşların dediği gibi meslek lisesinde zorlanıyorsanız Anadolu liselerinde sınıfta kalmanız çok muhtemel. Düşük puanlı dandik bir Anadolu lisesine gideceğinize meslek lisesine gidip bir meslek sahibi olmak daha mantıklı.

Beni diğer dersler zorlamıyor hocam sağlık dersleri zorluyor çok fazla ders saati fazla Latince kelimeler aklımda kalmıyor hocada her hafta sözlü yapıyor bilmediğimde azarlıyor çok kararsızım bende

Hocam anladım fakat Anadolu gorundugu kadar kolay degıl abarti şekılde zor ayrıyeten meslek lıssesınde sınavlarda 10 soru varsa orada 25 30 ek olarak tavsiye istersen yol yakınken bolum degıstır cunku 11.sınıfa gecersen Bolu'mde degıstıremessın.

2 bölüm var bizde biri sağlık bakım personeli diğeri hemşire yardımcılığı ikisinde de aynı dersler pek bir değişiklik yok

Ben hemşire yardımcılığındayim

Beni diğer dersler zorlamıyor hocam sağlık dersleri zorluyor çok fazla ders saati fazla Latince kelimeler aklımda kalmıyor hocada her hafta sözlü yapıyor bilmediğimde azarlıyor çok kararsızım bende
Sizi meslek lisesindeki diğer dersler zorlamıyor. Ben 9. sınıfa ilk geçtiğimde sistemden dolayı açıkta kalıp düşük puanlı bir Anadolu lisesine yerleşmiştim. Sonrasında 10. sınıfta puanımın yettiği güzel bir Anadolu lisesine geçtim ve 2 okulun arasındaki fark gerçekten çok fazlaydı. Anadolu liseleri arasında dahi bu kadar fark oluyorken, meslek - Anadolu farkını düşünemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı