11.sınıfta Anadolu lisesine nakil nasıl yapılır?

Sizi meslek lisesindeki diğer dersler zorlamıyor. Ben 9. sınıfa ilk geçtiğimde sistemden dolayı açıkta kalıp düşük puanlı bir Anadolu lisesine yerleşmiştim. Sonrasında 10. sınıfta puanımın yettiği güzel bir Anadolu lisesine geçtim ve 2 okulun arasındaki fark gerçekten çok fazlaydı. Anadolu liseleri arasında dahi bu kadar fark oluyorken, meslek - Anadolu farkını düşünemiyorum.

Hocam bir de konum derdi var yaşadığım yer ve çevresinde en fazla 3-4 tane Anadolu lisesi var onlarda çok kaliteli değil zaten

Hocam bir de konum derdi var yaşadığım yer ve çevresinde en fazla 3-4 tane Anadolu lisesi var onlarda çok kaliteli değil zaten
Dediğim gibi kalitesiz bir Anadolu lisesine gideceğinize hiç gitmeyin evden ders çalışın daha iyi. 70 - 80 puanlık Anadolu liselerinde örneğin polinomları anlatıyorlar fakat konunun sadece üzerinden geçiyorlar. Ben yüksek puanlı okula geçmeden önce 3 kere 95 ortalama getirdim. Diğer okula geçtiğimde ortalamam 80 e düştü. Şimdi bu sene başladı anca yavaş yavaş alışmaya başladım.

Dediğim gibi kalitesiz bir Anadolu lisesine gideceğinize hiç gitmeyin evden ders çalışın daha iyi. 70 - 80 puanlık Anadolu liselerinde örneğin polinomları anlatıyorlar fakat konunun sadece üzerinden geçiyorlar. Ben yüksek puanlı okula geçmeden önce 3 kere 95 ortalama getirdim. Diğer okula geçtiğimde ortalamam 80'e düştü. Şimdi bu sene başladı anca yavaş yavaş alışmaya başladım.

Bu dönem kontenjan yok zaten hocam hiçbir yerde biraz uzak 1-2 tane güzel bazı arkadaşlarımında okuduğu güzel Anadolu liseleri var 2 dönem kontenjan olursa gitmeyi düşünüyorum olmazsa bir daha denemem zaten kalırım meslekte cevaplarınız için teşekkürler

Arkadaşlar ben 10.sınıfım meslek dersleri zor geldiği için Anadolu lisesine nakil aldırmak istiyorum. Şu an çevremdeki Anadolu liselerinde boş kontenjan yok. Bir arkadaş dedi 9 ve 10 sınıfta geçtin geçtin yoksa 11 ve 12 sınıfta nakil aldıramazsın dedi. Doğru mu?

10. sınıfın 2. döneminden sonra da aldiramiyorsun. Bu arada yorum yazanları dinleme ben de meslekten Anadolu'ya geçtiğimde rahatlamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı