Çözüldü 11. sınıfta meslek lisesinden Anadolu lisesine geçiş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berattae

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben Mesleki ve teknik Anadolu lisesi 11. sınıf öğrencisiyim. Meslekten Anadolu lisesine geçiş yapmanın bir yolu var mı? Çok uğraştım ama Bir türlü bulamadım cevabını. Ne olur, yardım edin. Okulum çok kötü ve üniversiteye gitmek istediğim için Anadolu lisesine geçiş yapmak istiyorum.

Çözüm
@Berattae, bildiğim kadarıyla geçenler oluyordu ama. Belki uğraşmamak için de öyle söylüyor olabilir.
Uzun süre sonra gelen cevapla verdiğim yanlış bilgiyi düzelteyim.

1637464466957.png

Ortaöğretim yönetmeliği kurumuna göre 11. sınıfta meslekten imam hatip vs. ya da anadoluya geçiş olmuyor.

Resmi gazete.
Numarayı ve tarihi sorgulayarak bakabilirsiniz.
Anladım hocam çok sağ olun. Şu an meslek lisesindeyim bilişim bölümündeyim. Anadolu lisesine geçmek istiyordum nakil başvurumu yaptım ve muhtemelen onaylanacaktı ama o okula gidersem ortalamam çok düşecekti ondan dolayı iptal ettim. Bende 11. sınıfta yaparım diye düşünüyordum. Tekrardan teşekkür ederim.

Müdür yardımcısıyla konuştun mu?
Selam aga ben 10 sınıf öğrencisiyim meslekten anadoluya geçmek istiyorum 2 dönem geçebiliyor muyum meslekten anadoluya. 11 sınıfta nakiller oluyor mu bilgiye ihtiyacım var okuldaki hocalar vb geçme falan diyorlar o yüzden senden bilgi almak istiyorum

Resmi gazete.
Numarayı ve tarihi sorgulayarak bakabilirsiniz.
Aga Selam anladığım kadarıyla yani artık 11 sınıf 12 sınıf fark etmiyor nakiller dimi ?

Son düzenleme:
Selam aga ben 10 sınıf öğrencisiyim meslekten Anadolu'ya geçmek istiyorum 2 dönem geçebiliyor muyum meslekten Anadolu'ya. 11 sınıfta nakiller oluyor mu bilgiye ihtiyacım var okuldaki hocalar vb geçme falan diyorlar o yüzden senden bilgi almak istiyorum.

Aga selam anladığım kadarıyla yani artık 11 sınıf 12 sınıf fark etmiyor nakiller değil mi?

10. sınıf yazında nakil yaptım sıkıntı olmadı.

Selam aga ben 10 sınıf öğrencisiyim meslekten anadoluya geçmek istiyorum 2 dönem geçebiliyor muyum meslekten anadoluya. 11 sınıfta nakiller oluyor mu bilgiye ihtiyacım var okuldaki hocalar vb geçme falan diyorlar o yüzden senden bilgi almak istiyorum

Aga Selam anladığım kadarıyla yani artık 11 sınıf 12 sınıf fark etmiyor nakiller dimi ?
Evet fark etmiyor.

Merhabalar, ben Mesleki ve teknik Anadolu lisesi 11. sınıf öğrencisiyim. Meslekten Anadolu lisesine geçiş yapmanın bir yolu var mı? Çok uğraştım ama Bir türlü bulamadım cevabını. Ne olur, yardım edin. Okulum çok kötü ve üniversiteye gitmek istediğim için Anadolu lisesine geçiş yapmak istiyorum.
Kral, Üni sınavın nasıl geçti istediğin üniversiteye gidebildin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı