11. sınıfta notlar çok düşük

kwartz

Centipat
Daha fazla  
11. sınıftayım, ilk defa bu kadar kötü bir sınav dönemi geçirdim. Bütün sınavlarım kötü değil, sadece 2 sınav hakkında endişeleniyorum. Matematik ve biyoloji. Matematik zaten hiçbir şekilde yapamadığım bir ders ama biyoloji normal şartlarda fazlasıyla iyi olduğum bir ders. Hocanın konuları 1. dönemden başlatması ve bundan haberim olmaması sebebiyle sınavın yarısını zaten yapamadan 50-60puan bıraktım. Rakam falan alacağımı düşünüyorum. Bundan önce en düşük notum dahi fizikten aldığım 25'di. Kendim pek umursamıyorum bu sınav sonuçlarını ama ailem fazlasıyla üzülüyor buna. Sınavlardan önceki 2 hafta yataktan çıkamayacak kadar hastaydım, aynı zamanda şu sıralar psikolojik olarak da çok stabil değilim ama pek de bahanelere saklanmak istemiyorum. Konuyu biraz dertleşme, tavsiye alma amacıyla açtım. Verebilecek tavsiyesi olanlar yazarsa çok sevinirim. Zira ne yapacağımı hiç bilmiyorum şu an.

Aynı sorunları bende yaşıyorum ilk defa kimyadan 22 aldım ne yapacağım bilmiyorum.

11. sınıftayım, ilk defa bu kadar kötü bir sınav dönemi geçirdim. Bütün sınavlarım kötü değil, sadece 2 sınav hakkında endişeleniyorum. Matematik ve biyoloji. Matematik zaten hiçbir şekilde yapamadığım bir ders ama biyoloji normal şartlarda fazlasıyla iyi olduğum bir ders. Hocanın konuları 1. dönemden başlatması ve bundan haberim olmaması sebebiyle sınavın yarısını zaten yapamadan 50-60puan bıraktım. Rakam falan alacağımı düşünüyorum. Bundan önce en düşük notum dahi fizikten aldığım 25'di. Kendim pek umursamıyorum bu sınav sonuçlarını ama ailem fazlasıyla üzülüyor buna. Sınavlardan önceki 2 hafta yataktan çıkamayacak kadar hastaydım, aynı zamanda şu sıralar psikolojik olarak da çok stabil değilim ama pek de bahanelere saklanmak istemiyorum. Konuyu biraz dertleşme, tavsiye alma amacıyla açtım. Verebilecek tavsiyesi olanlar yazarsa çok sevinirim. Zira ne yapacağımı hiç bilmiyorum şu an.
Meslek lisesinde misin?

Düzeltirsin. Sıkıntı etme. YKS odaklı çalış.

Matematik hiç yapamıyorsan neden sayısal seçtin ki dostum?

Ekstra çalışarak yeteri/idare edebilecek seviyede yapabiliyorum. Ayrıca eşit ağırlık seçsem 6 yerine 8 saat matematik görecektim, daha kötüydü, ki fen derslerimde normal şartlarda çok iyi. Anlık bir gazla hiç yapamıyorum demişim.

Ekstra çalışarak yeteri/idare edebilecek seviyede yapabiliyorum. Ayrıca eşit ağırlık seçsem 6 yerine 8 saat matematik görecektim, daha kötüydü, ki fen derslerimde normal şartlarda çok iyi. Anlık bir gazla hiç yapamıyorum demişim.

Hedefin ne dostum? Şu anki sınavlarının OBP dışında sana bir getirisi olmayacak. YKS sınavına odaklan.

11. Sınıfsın, ben de 11. Sınıf sayısalım. Her şeyden önce notlarını kafana takman gerek eğer ki bir üniversite hayalin var ise. Bu notların ortalamanı, ortalaman da üniversitede sıralamanı belirleyecek. Seni ya ileriye ya da geriye atacak. Bu nedenle notlarını önemse. Ders çalışamamışsın anlaşılan, hastayım dedin. Hadi bu sefer böyle geçiştirdin hasta olarak, ama son sınavlarına iyi çalışman gerek. Bir düşün, sınıfında illa ki boş beleş insanlar olacaktır ve sen bu boş insanlarla aynı sınava gireceksin. Peki neden geride kalasın ki? Başka seçeneğimiz yok, en azından benim yok. Bu nedenle ders çalışmak bizim kurtarıcımız. Sana anlatılan bütün bu dersler bu konular ilerideki mesleğinde çok da bir şey ifade etmeyecek. Ama şimdiki zaman için bu dersleri hocalarına vermen gerek. En azından hedefine bir adım daha yaklaşman için... Bir su birikintisi buldun diye orada oyalanma. Bak, ileride okyanus var. Eğer boğulacaksan, derin sularda boğul. Su birikintisinde değil.

Geri
Yukarı