9. sınıfta düşük notlar almak

Sınavlara yoğunluğum olarak videolar ile çalışıyorum, fakat odak veremiyorum hiç. Aklıma sınıfta olan olaylar, komik şeyler geliyor izlerken. Tüm dikkatim dağılıyor, bir öneriniz var mı?

Ders çalışmaya başlamadan önce kafanı dağıt, telefonla uğraş televizyon izle ki aklın onlarda kalmasın. Sonra otur dersin başına. Uzun süre çalışmana gerek yok anlayacağın şekilde kısa notlar çıkar ve bunları sürekli göz önünde bulundur. En önemlisi kodlama yaparak konuları veya terimleri öğren. Ezberleme, öğren. Matematiğide fazla gözünde büyütme. Maalesef ki ülkemizde matematik yapamayanı adamdan saymıyorlar ama düşündüğün kadar zor değil. Her şeyden önce temelini sağlamlaştırmalısın. 9. sınıf bunun için mükemmel bir zaman. Konulara en baştan başla. Matematiğe anladığın derslere oranla daha fazla süre ver. Mesele Türkçeye 1 saat çalışıyorsan matematiğe 2 saat ver mesela. En önemliside bol bol test çöz. Test çözmek şu an pek olmasa da lisenin sonunda çok işine yarayacak. Özellikle de paragraf sorularını çok çöz. Aklında takılan bir şey olursa sorabilirsin bu tür konularda tecrübeli sayılırım :).

9.sınıfta sadece ders tekrarı yaparak yüksek notlar almanız mümkün okulunun olduğu bir günde o gün hangi konular işlendiyse şöyle bir göz gezdir ve yarınki konulara göz gezdir yeter anlamadığınız yerlerde kaynağa gerek yok YouTube'dan binlerce hoca var açın izleyin bu tekrarları günlük haftalık ve aylık yapın.

Ben matematikten 28 aldım ve biyolojiden 42 aldım. Kimyadan da 40 civarı bekliyorum ben de 9. sınıfım. Ve fen lisesi kazanıp 98,5 ortalama yapmıştım ama bu sene notlarım benim de çok düştü yalnız değilsin. Yazılılara son gün çalışmak gibi bir hata yaptım maalesef ve düşük aldım. Pazartesi günü ben de çalışmaya başlayacağım ama yoğun bir tempoyla değil, yeterli bir şekilde çalışacağım. Bence sen de kendini o kadar yorma derslerden daha da soğursun. Emin ol senin ve benimle aynı durumda olan çok kişi var. Başarılar.

Merhaba, şu anda 9. sınıfa gidiyorum. Geçen sene LGS'den iyi sonuç gelmediği için OBP puanı ile bir Anadolu lisesine yerleştim. Normalde dersleri iyi olan biriyim, fakat 9. sınıf beni çok zorladı. Ne kadar Anadolu lisesi olsa da kötülerde var cidden. Sınıfta çok ses olunca bir yandan da dersi anlamak zor oluyor. Ailem ben okuyayım diye çok emek harcıyor, babasıyla yaşayan bir insan olmadığım için annem evden işle çalışıyor. Şu anda 1. dönemin 1. sınavları bitti, coğrafya 65, edebiyat 40, matematik 20, demokrasi ve insan hakları 56.. Bu notlar gerçekten çok düşük, sınıfta kalma korkum çok fazla ve ben bunu kaldıramıyorum yani. Bilgisayarı kaldırıyorum yine de çalışamıyorum, kaynak olarak çok kitabım yok. Okuldan gelince tekrar etmek istiyorum, ama 8 ders cidden çok fazla, saat üçte çıkıyorum okuldan. Sizce ne yapmalıyım, bana öneriler verir misiniz? Annemin çabalarını boşa gelmesini istemiyorum, bende okumak istiyorum ama sınavların hali berbat.

Benim de çok iyi değil açıkçası.
Matematik: 45.
Fizik: 41.
Edebiyat: 74.
Tarih: 82.
Coğrafya: 100.
Biyoloji: 81.
Kimya: 70.

Bana göre pek de iç açıcı değil bu notlar.

Geri
Yukarı