9. Sınıfta Düşük Notlar Almak

Mutsuz

Hectopat
Daha fazla  
9. sınıftayım ve Amerikan Lisesinde okuyorum. Ve gerçekten çok zorlanıyorum. Tüm dersler İngilizce (benim İngilizce'm iyi ama sorun ondan değil derslerin zorluğundan kaynaklanıyor). Her ne kadar çalışsam da notlarım 70 üzeri olmuyor ve notlarım sınıf ortalamasına göre çok düşük. Bir de en çok zoruma giden şeylerden bir tanesi yazılılarımın çok çok iyi geçtiğini sanıp o dersten kalmak. Gerçekten elimden geleni yaptığıma inanıyorum ve sizden de tavsiye bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dersi dinledikten sonra her gün eve gel tekrar et. Soru çözmeyi unutma. Günü gününe çalışmak çok önemli. Bu arada çok çalışmaya değil verimli çalışmaya bak. Ben de 9. sınıfım ilk yazılılarda teneffüste çalışıp girmiştim düşüktü. İkincisinde yukarıda anlattıklarımı yaptım. 9. sınıflarda 1. oldum. TEOG puanım 482.

Moralini bozmadan çalışmaya devam etmeni tavsiye ederim. Zorlanıyor olabilirsin. Kafanı karıştırıyor olabilir. Ama sen notlarının düşük olduğuna takarsan kafayı daha bozarsın. Çabala gayret et sonuç kötü gelsede takma sevin ;) Bunu sana bu konuda deneyimli biri olarak söylüyorum. Biz lisede sınavlardan 5-10 alıp sevinen kişilerdik. 80-90 alan 95-100 alamadım diye ağlarken biz o 10 puanla sevinmesini bildik. Sınıfın ortalaması yüksek olsada salla. Onlar kendine sen kendine. Sizin okulun durumu işleyişi nasıl bilmiyorum ancak bildiğim bir şey varsa zor yola giriyorsan anca yırtınır kurtulursun. En başından kafanı rahatlat biraz meditasyon yap şaka yapmıyorum ciddiyim ancak boş meditasyon yapma bedenini zihnini rahatlatmalısın. Her gün yada 2 günde bir belki 10-15 dakika otur bir yere boşalt aklını kurcalayan şeyleri. Biz yapamadık bari sen yap. Emin ol rahatladığın ve olaylara pozitif baktığın süre içerisinde daha çok çalıştığını farkediceksin. Hatta mümkünse meditasyon süresi boyunca kendi zihninde bir mekan oluştur oraya istediğin her şeyi koy. Sana huzur vericek rahatlatıcak ne varsa.

Dersi her zaman derste dinlemek gerekir. Eğer derste iyi dinlemezsen evde ne kadar çalışırsan çalış o konuyu anlaman bir hayli zor olacaktır. Notlarının düşük olduğunu da kafana takıp moralini bozma, kolayca düzeltilebilir. Sınav vakitlerin yaklaştığında eksik konularını iyi bir şekilde tamamlamaya çalış. Çıkabilecek soru türlerini fazlasıyla incele. Soruların çözümlerini öğrenirsen daha iyi sonuçlar alacaksındır.

İşleyen demir paslanmazmış.Günününe çalış.Dersi derste anlamaya çalış.Ders esnasında dersle ilgili notlar al.Ben böyle yapıyorum ve genellikle 90+ alıyorum.Bende 9.sınıfım.Belki bu cevap seni tatmin etmeyebilir.Ama ben böyle yapıyorum.Bir de pomodoro tekniğini kullan.Çok işe yarıyor.

9 da herkes yaşar o cöküşü. Hem ortam degisikligi, hem sistem degisikligi,hem de saat artisi. Zamanla alisirsin. Ortaokul gibi degil lise. Calismadan yuksek not almayi bekleme. Son gun calismaktan bahsetmiyorum. Duzenli ve kararli calismadan bahsediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı