11 yıllık ASUS PSU yandı

Voltajı düşürdüğünüz için yanmamış olabilir diğer parçalar ama düşük voltaj olduğunda evlerde örneğin prizler eriyebiliyor o yüzden pek emin olamıyorum düşük voltaj yüzünden de hasar görmüş olabilir.
En iyisi deneyip görmek sanırım.

Voltajı düşürdüğünüz için yanmamış olabilir diğer parçalar ama düşük voltaj olduğunda evlerde örneğin prizler eriyebiliyor o yüzden pek emin olamıyorum düşük voltaj yüzünden de hasar görmüş olabilir.

6'lı prizde herhangi bir sorun yok.
En iyisi deneyip görmek sanırım.

Prize daha değdirdiğim an patladı. Hemen söktüm zaten.

Prizle alakalı değil sadece örnek verdim düşük voltajdan da hasar alabileceğini göstermek için yazdım.
Emin değilim bu arada düşük voltaj sebebiyle prizin ısınma konusunda
Daha önce başkasından duymuştum bende
Düşük voltaj hasar vermemiştir diye düşünüyorum ama dediğim gibi denemekten başka bir şansınız yok gibi görünüyor şu anda.

Hocam, Voltaj farkı sebebiyle gitmiş. Sistemi yeni PSU ile test edebilirsiniz. Zaten başka türlü tespit zor.

Başka türlü tespit parçaları tek tek farklı bir sistemde deneyerek olabilir diye düşünüyorum ama o da pek mantıklı değil zahmetli bir iş olacaktır.

Geri
Yukarı