1100 TL'ye DDR3 Sistem Toplama

Yanlış Bilgilendirme
Ekran kartı koymadım, zaten bu sistemde oyun oynanmaz. Ama illa ekran kartı olacak diyorsan, bunu ekleyebilirsin. (2 adet 2 GB Ram alıp dual yapabilirsin.)

Sana tavsiyem 2. el bir şey toplaman, ama illa sıfır olsun diyorsan topladığım sistemi alabilirsin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    45,4 KB · Görüntüleme: 223
1100 TL'ye oyun bilgisayarı toplamak istiyorsan hiç kalkışma derim. Topladığın bilgisayar ile iyi bir performans alamazsın çok fazla kasar (web tabanlı oyunları kastetmiyorum CS:GO, Minecraft, LOL gibi).
Hem boşa zaman kaybı olur çünkü sen herhangi bir oyunda oyunun yüklenmesi için uzun bir süre bekliyeceksin. Hadi bekledin diyelim çok fazla kasar sen adam bile vuramazsın.
Yani kısacası oyun bilisayarı diyorsan sakın bulaşma hayır. Ben Office falan kullanacağım ödev yapacağım diyorsan arkadaşın attı da güzel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı koymadım, zaten bu sistemde oyun oynanmaz. Ama illa ekran kartı olacak diyorsan, bunu ekleyebilirsin. (2 adet 2 GB Ram alıp dual yapabilirsin.)

Sana tavsiyem 2. el bir şey toplaman, ama illa sıfır olsun diyorsan topladığım sistemi alabilirsin.
Bildiğim kadarıyla o işlemcinin onboard GPU'su bulunmamakta.
Zamanında 1100 TL'ye İntel i3 6100 DDR4 sistem toplanıyordu. :')

1100 TL'ye Oyun Bilgisayarı toplamak istiyorsan hiç kalkışma derim topladığın bilgisayar ile iyi bir performans alamazsın çok fazla kasar (Web tabanlı oyunları kastetmiyorum CS:GO, Minecraft, LOL gibi)
Hem boşa zaman kaybı olur çünkü sen herhangi bir oyunda oyunun yüklenmesi için uzun bir süre bekliyeceksin hadi bekledin diyelim çok fazla kasar sen adam bile vuramazsın.
Yani kısacası Oyun bilisayarı diyorsan sakın bulaşma hayır ben Office falan kullanacağım ödev yapacağım diyorsan arkadaşın attı da güzel
Hocam çok fazla kasar demişsin de ben DDR2 PC ile dediğin oyunları ciddi bir performans alamasam da oynayabiliyorum. DDR3 sistem çok rahat götürür bence.

DDR4 anakart, DDR3 RAM kafalar yanık herhalde.

Bütçeni aşıyor ama tavsiyem şu sistemdir:
  • Ryzen 3 1200-250TL
  • A320m anakart-250TL
  • 8GB DDR4 RAM (tercihen 2666MHz üstü)-150TL
  • R9 290X-350TL
  • Kasa (tercihen Cooler Master-Sharkoon-Thermaltake-Corsair-NZXT-Xigmatek)-100TL
  • 500W üstü PSU (tercihen 600W)-150TL
  • 500GB HDD-50TL

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191117-114154_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20191117-114154_Samsung Internet.jpg
    263 KB · Görüntüleme: 170
  • Screenshot_20191117-114258_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20191117-114258_Samsung Internet.jpg
    292 KB · Görüntüleme: 144
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı