₺11000 gaming laptop önerisi

Oynatamama nedeni kullanılan kartın daha düşük versiyon olmasındandır. Dağılır gider dememdeki amaç ise şu; eğer soğutması, anakartı, RAM'leri ve bataryası kötü ise ne olur? İşlemci ve ekran kartı dışındaki parçalara da önem verilmeli kalite dediğim bu. Şey gibi düşünün neden 10TL'lik fare değil de SteelSeries gibi markalar tercih ediyoruz. Ama MSI'ın pahalı olduğunu da kabul ediyorum cidden muadillerine göre fazla para istiyorlar.
Tamam işte düşük model o yüzden dedim.

Dağılır gider derken? Benim dediğimi daha uzun süre kullanır donanımdan dolayı MSİ olan laptop daha Flight Simulator düzgün oynatamıyor yani kasıyor.
Acer'e ne demeli? Önerim olarak her zaman en altta veya ortanca sınıfta tutmaya çalışıyorum. Çünkü şimdiki laptopum Acer ve sayfadan sayfaya geçerken bile donuyor.

MSİ'den kaç para aldın?

hem 10. nesil işlemci, hem 16gb ram (sende 8gb), hem 1660ti

Tamam da performans az ise kalite neye yarar?
Kalitenin önemi şudur. Laptop alıp 1 veya 2 yıl sonra arıza yüzünden anakart değiştirmen var , bir de aldığın laptopu 4 yıl boyunca kullanman. Sadece fan ve termal macun temizliğiyle temiz bir şekilde kullanıp hatta ikinci el olarak satmak var. Yani eğer kalitesiz laptop alırsanız 2 yıl olmadan bile laptop dağılabilir. Kaliteli bir alet alırsanız o sizi 4-5 yıl üzmez kullanırsınız. Olay bu yoksa ben de biliyorum RTX 2060 için 10.000 tl küsür verip monster almayı. Ama sonrasında çıkma ihtimali olan sorunlar ? Sizce bir ürün bir kez arızalandıktan sonra sıfır gibi olur mu ? Anakart değişirse belki bir ihtimal içiniz rahat eder ya sonra işte kalite budur.

Ben bir Acer kullanan olarak değilim. Hangi kullanıcılar ise çok merak ediyorum :D.
Hangi model?
Kalitenin önemi şudur. Laptop alıp 1 veya 2 yıl sonra arıza yüzünden anakart değiştirmen var , bir de aldığın laptopu 4 yıl boyunca kullanman. Sadece fan ve termal macun temizliğiyle temiz bir şekilde kullanıp hatta ikinci el olarak satmak var. Yani eğer kalitesiz laptop alırsanız 2 yıl olmadan bile laptop dağılabilir. Kaliteli bir alet alırsanız o sizi 4-5 yıl üzmez kullanırsınız. Olay bu yoksa ben de biliyorum RTX 2060 için 10.000 tl küsür verip monster almayı. Ama sonrasında çıkma ihtimali olan sorunlar ? Sizce bir ürün bir kez arızalandıktan sonra sıfır gibi olur mu ? Anakart değişirse belki bir ihtimal içiniz rahat eder ya sonra işte kalite budur.
Anakart illa 1-2 yıl sonra bozulacak diye birşey yok tamam MSİ kaliteli fakat çok pahalı, ayrıca anakart olarak biri metalden biri de kartondan yapılıyormuş gibi konuşuyorsunuz.

Hangi model?

Anakart illa 1-2 yıl sonra bozulacak diye birşey yok tamam MSİ kaliteli fakat çok pahalı, ayrıca anakart olarak biri metalden biri de kartondan yapılıyormuş gibi konuşuyorsunuz.
MSI bana da gereksi pahalı geliyor ama bence parasını hak ediyor o yüzden savunuyorum. Acer marka laptopum da Acer Aspire 5810TZ. Avrupa'dan geldi kendisi.

Oynatamama nedeni kullanılan kartın daha düşük versiyon olmasındandır. Dağılır gider dememdeki amaç ise şu; eğer soğutması, anakartı, RAM'leri ve bataryası kötü ise ne olur? İşlemci ve ekran kartı dışındaki parçalara da önem verilmeli kalite dediğim bu. Şey gibi düşünün neden 10TL'lik fare değil de SteelSeries gibi markalar tercih ediyoruz. Ama MSI'ın pahalı olduğunu da kabul ediyorum cidden muadillerine göre fazla para istiyorlar.

Evet fazla para istedikleri doğru. "Kaliteli" imajını güzel kullanıyorlar ve burada çok fazla para kaldırıyorlar. Bunu kabul ediyorum. Zaten tercih arkadaşın ya teknik özelliklerden kısıp MSI yönelecek. Ya orta üst sınıf modelleri olan ASUS, Acer, Dell, HP markalarına yönelecek. Ya da teknik özellik son model olsun diye Monster seçecek tercih onun ben görüşümü bildirdim.
Hangi model?

Anakart illa 1-2 yıl sonra bozulacak diye bir şey yok tamam MSI kaliteli fakat çok pahalı, ayrıca anakart olarak biri metalden biri de kartondan yapılıyormuş gibi konuşuyorsunuz.

Hocam tabiri caizse biraz o şekilde oluyor."Monster kartondan anakart, MSI metalden anakart". Ben bunu tecrübe ettim. Kendim ASUS teknik servisini aradım ve TUF serisi dizüstü modellerinde kendi anakartlarını mı? Yoksa başka bir anakart mı? Kullandıklarını sordum. Cevap olarak anakart ve ekran kartı, işlemci entegresinin bizzat ASUS olduğunu söylediler. Monster'da ise bu soru cevapsız kalacağını tahmin ediyorum. Benzer şekilde MSI markasında da durumun böyle olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Tamam işte gereksiz pahalı o fikirde aynıyız fakat kaliteli olsa bile bu kadar pahalı olmamalı.

Hocam siz önce MSI ile Monster karşılaştırdınız şimdi ise fiyatına takılıyorsunuz. Eğer sorun fiyatsa sizin için evet bu konuda hemfikiriz ancak siz Monster markasını MSI ile yarıştıyorsanız, niyetiniz bu ise, bu konuda hemfikir değiliz. Yani marka kaliteli evet ama fiyatı da tuzlu. Ancak Monster MSI ile yarışamaz bu da bir gerçek. İleride belki görürüz ama şu an için Monster kendi ar-ge çalışmaları veya bir üretim söz konusu değil.

Geri
Yukarı