11400 soğutucu önerisi

Stok soğutucu ile de bir sürü video var kasanın hava akışı önemli stok fanla kullanan milyon tane insan var.

Stok soğutucu ile 80 dereceleri geçiyor, çok da sağlıklı değerler değil yani. Ama bence 700 liralık bir soğutucu almaya da gerek yok bu işlemci için. 300-350 lira civarına bir kule tip soğutma da fazlasıyla iş görür bence.

Reis tek derdin ısı olsun nereden biliyorsun ısınacıgını?

Ben ısınacak demedim ama Intel işlemciler hep ısınır 10. nesilden bahsetmiyorum bile ayrıca ne kadar iyi işlemci = o kadar ısı.
Stok soğutucu ile 80 dereceleri geçiyor, çok da sağlıklı değerler değil yani. Ama bence 700 liralık bir soğutucu almaya da gerek yok bu işlemci için. 300-350 lira civarına bir kule tip soğutma da fazlasıyla iş görür bence.

O zaman önerin 400 TL bir soğutucu.

80 dereceyi yük altında geçiyor katılıyorum çok ama çogu genel oyunlarda geçmiyor bu da arkadaş için öncelik olmaması durumuna geliyor örneğin verecek olursak bunun yerine RAM'leri 3000MHz ise 3600MHz ile değişebilir yani kast etmeye çalıştığım şey bu öncelikli değil bence.
Çokda iyi bir işlemci değil şimdi i9 11900 almıyorsun yani alt tarafı i5 11.nesil düşük TDP değerine sahip bir işlemci.

Neredeyse Ryzen 5 5600 gücünde bir işlemci ne bekliyorsunuz 😂

@Silinen üye

Fiyatına göre tercih edilebilir bir soğutucu.

Çokda iyi bir işlemci değil şimdi i9 11900 almıyorsun yani alt tarafı i5 11.nesil düşük TDP değerine sahip bir işlemci.
Güç limiti varken 65w, limiti kaldırınca yük durumuna göre 120-130w'a kadar çıkıyor. Limiti kaldırıp kullanacaksan soğutucu şart. Kaldırmadan biraz daha düşük performansa kullanabiliyorsun stock fan ile.
Ben güç limitini kaldırmak istediğimden bugün linkini bırakacağım soğutucuyu aldım. Yarın ulaşacak.
Bu fiyat aralığında alınacak en iyi soğutucalardan. Baya araştırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı