11400F sistemde mavi ekran hatası

Merhaba. Öncelikle Technopat'a hoşgeldiniz.

Disk ve RAM belleklerle alakalı sorunlar olduğu kanaatine vardım.
Dosyalarınız bu iki donanıma işaret ediyor.

HD Tune Pro indirip tüm disklerinize "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapmanızı ve test sonuçlarının ekran görüntülerine ek olarak Health ve SMART verilerinin de ekran görüntülerini atmanızı istiyorum.

Bir de ağ sürücüsü hata vermiş. Sürücünüzü güncellersiniz.

Ayrıca RAM belleğe OC işlemi uygulandıysa bunu kaldırarak MemTest86 çalıştırın.
Eğer flaş belleğiniz yoksa TestMem5 de çalıştırabilirsiniz.
XMP açıksa XMP kapatarak da testleri uygulayabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim. İstediğiniz uygulamayı indirdim eror scan ve health bulabildim. Smart seçeneğinini bulamadım. Bilgisayarı 1 ay önce aldım OC yapıldı mı bilimiyorum ne yapmam gerekir hangi testi uygulayayım?

Dosya Ekleri

• 15-Mayýs-2022_17-56.png
    15-Mayýs-2022_17-56.png
    55,9 KB · Görüntüleme: 18
  • resim_2022-05-15_180136400.png
    resim_2022-05-15_180136400.png
    34,7 KB · Görüntüleme: 13
Denedim söylediğiniz testi fakat daha test yüzde 25'deyken 31 bin hata çıktı testi tamamlayamadı diye uyarı çıktı. XMP kapalı olduğundan emindim PC aldığımdan beri hiç açılmamış zaten

Denedim söylediğiniz testi fakat daha test yüzde 25'deyken 31 bin hata çıktı testi tamamlayamadı diye uyarı çıktı. XMP kapalı olduğundan emindim PC aldığımdan beri hiç açılmamış zaten
Sorunu tespit ettim, nokta atışı.

RAM belleklerin garantisi varsa servise gönderin, yoksa yeni RAM temini sağlamanız lazım. Geçmiş olsun.

Sorunu tespit ettim, nokta atışı.

RAM belleklerin garantisi varsa servise gönderin, yoksa yeni RAM temini sağlamanız lazım. Geçmiş olsun.

Bende konuştum zaten yarın gönderiyorum 1 adet RAM'i diğerinde sıkıntı yok test yaptım 1'ini çıkarıp. Teşekkür ederim yardımlarınız için

Yeni konular

Geri
Yukarı