11400F sisteme 7000 TL'ye 2K ekran kartı önerisi

6600 XT 2K için şu an yetebilir ama günümüz oyunlarında, ilerleyen dönemlerde bakalım ne olacak, UE5 gümbür gümbür. 1-2 seneye 1080P kartı olabilir. Ben 2K için minimum 6700 XT tavsiye ediyorum, bütçe oynamıyorsa 6600 XT iyidir.

Aynı fikirde değilim bunun nedeni ise RSR ve FSR yazılımının geliştirilmesinden dolayı. 6600XT ileride ki oyunları da FSR ve RSR desteği sayesinde sabit FPS ile oynatabilir diye düşünüyorum.

Ayar kısıyorsunuzdur. Ben o kadar para verdikten sonra her şeyi sona dayayıp oynamayacaksam anlamı yok.

Ayar kısıyorsunuzdur. Ben o kadar para verdikten sonra her şeyi sona dayayıp oynamayacaksam anlamı yok.

Tüm ayarları sona alıp ne varsa bir video çekip atın bu arada DLSS en üst seviyede performansta değil.

Tüm ayarları sona alıp ne varsa bir video çekip atın bu arada DLSS en üst seviyede performansta değil.
71.88 MB file on MEGA
kartım 6gb vram'e sahip seninki 8, kartım 2060 super gücünde senin kartın 2060 super'den %50 daha güçlü.
kapalı ortamda fps testi yapmak istemdim o yüzden köprüye çıktım. iç mekanlarda fps 85-90 civarını bulabiliyor.
benim 2060 super gücümdeki kartım bunu yapabiliyorsa senin 3060ti kartından daha iyisini beklerim.

Hocam o zaman size göre 6600XT'den daha iyi olan kartlar gereksiz çünkü zaten bu kart 2K için yeterli.
bugünlük yeterli ama aldığın karta göre eskime süresi uzayacak yoksa valorantı ha 6900xt'de oynamışsın ha 5500xt'de. 6600xt'nin QHD performansı bugün oldukça yeterli, 2 seneye topallamaya başlar orda da FSR 2.0 yaygınlaşacak ve fsr açarak FHD'den daha yüksek bir performans alacaksınız. şunu anlatmaya çalışıyorum bu adam 1080p'de bu kartı 5 sene kullanacağına 3 sene 2k'da kullanıp kalan 2 senede'de FSR açtığı zaman 1080P kullanmasına ziyade daha iyi bir tecrübe yaşacak. senin mantığınla 720p monitör alsın 10 sene kullansın.

71.88 MB file on MEGA
Kartım 6 GB VRAM'e sahip seninki 8, kartım 2060 Super gücünde senin kartın 2060 Super'den %50 daha güçlü.
Kapalı ortamda FPS testi yapmak istemdim o yüzden köprüye çıktım. İç mekanlarda FPS 85-90 civarını bulabiliyor.
Benim 2060 Super gücümdeki kartım bunu yapabiliyorsa senin 3060 Ti kartından daha iyisini beklerim.

Ben kendim bire bir tecrübe ettim ara ara FPS'in düşüp kasma olduğunu gördüm.
Bugünlük yeterli ama aldığın karta göre eskime süresi uzayacak yoksa Valorant'ı ha 6900XT'de oynamışsın ha 5500XT'de. 6600XT'nin QHD performansı bugün oldukça yeterli, 2 seneye topallamaya başlar orada da FSR 2.0 yaygınlaşacak ve FSR açarak FHD'den daha yüksek bir performans alacaksınız. Şunu anlatmaya çalışıyorum bu adam 1080P'de bu kartı 5 sene kullanacağına 3 sene 2K'da kullanıp kalan 2 Senede'de FSR açtığı zaman 1080p kullanmasına ziyade daha iyi bir tecrübe yaşacak. Senin mantığınla 720p monitör alsın 10 sene kullansın.

Hocam zaten arkadaş deseydi Online oyunlar için CS:GO Valorant gibi zaten çok bile. Hikayeli oyunlar aynı değil ama.

Ben kendim bire bir tecrübe ettim ara ara FPS'in düşüp kasma olduğunu gördüm.

Hocam zaten arkadaş deseydi Online oyunlar için CS:GO Valorant gibi zaten çok bile. Hikayeli oyunlar aynı değil ama.
bak ben 2060 super gücündeki kart ile 2k ultra ayarlarda açabiliyorum. Dlss sayesinde ve 4 ay önce kullandığım 1080p laptoptan daha iyi bir görüntü kalitesi alıyorum. Arkadaş da ileride FSR 2.0 açıp aynı şeyi söylebilecek.

Bak ben 2060 Super gücündeki kart ile 2K Ultra ayarlarda açabiliyorum. DLSS sayesinde ve 4 ay önce kullandığım 1080p laptoptan daha iyi bir görüntü kalitesi alıyorum. Arkadaş da ileride FSR 2.0 açıp aynı şeyi söylebilecek.

Tamam hocam o zaman size güvenip 3080'i satıp 6600XT alıyorum.

Bütçe artarsa RX6600XT, yoksa RX6600 alınır.

Geri
Yukarı