1155 soket sistem yükseltilmeli midir?

Cihan2005

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, benim bilgisayarımda 2 GB RAM vardı, 8 yaptım. Ekran kartı yoktu, R7 240 aldım. SSD'si yoktu, aldım. Bilgisayar rahatladı. İşlemcim Pentium G2030 işlemci var. 1155 soket. Sizce işlemci yükseltmesi yapmalı mıyım?
Bu bilgisayar beni ne kadar götürür günlük kullanımda?
Oyun için konsol almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük kullanımdan kasıt office programları veya video izlemek gibi mi? Eğer öyle ise işlemci değişseniz yeterli aslında. 1155 sokete uygun düşük fiyatlı işlemcileri 2. el piyasasında ucuza da olsa rahatlıkla bulunabiliyor.

Tamam teşekkürler ileride param olursa alabilirim. Böyle kartları besledeyini bilmiyordum.

Intel o zamanalar tabiri caiz ise performansı şırıngayla damla damla verdiği için (yazdığım Intel'i kötülemek için değil bazı noktalarda iyi yönleri var, bende Intel kullanıyorum) rakip AMD o zamanlar aktif değildi. Bu yüzden eski i7'ler güçlü işlemciler.(bu işlemciler parasının hakkını uzun süre çıkartan işlemciler)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel o zamanalar tabiri caiz ise performansı şırıngayla damla damla verdiği için (yazdığım Intel'i kötülemek için değil bazı noktalarda iyi yönleri var, bende Intel kullanıyorum) rakip AMD o zamanlar aktif değildi. Bu yüzden eski i7'ler güçlü işlemciler.(bu işlemciler parasının hakkını uzun süre çıkartan işlemciler)

Yeni konular

Geri
Yukarı