R3 3100 sistem hangi parça yükseltilmeli?

Elinizdeki parçaları satacaksanız hocam satın öyle bütçeniz daha çok artar daha 6800 alırsınız tabi satacaksanız.

Elinizdeki parçaları satacaksanız hocam satın öyle bütçeniz daha çok artar daha 6800 alırsınız tabi satacaksanız.
Ya da anakartı PCI Express 4.0 destekleyen bir anakart alırsınız veya DDR5e geçersiniz.

Elinizdeki parçaları satacaksanız hocam satın öyle bütçeniz daha çok artar daha 6800 alırsınız tabii satacaksanız.

Ya da anakartı PCI Express 4.0 destekleyen bir anakart alırsınız veya DDR5e geçersiniz.

Hocam peki ekran kartını sonra alıp anakart ve işlemci almak mantıklı olur mu? Aşağıda almak istediğim ürünleri bıraktım.

Hocam peki ekran kartını sonra alıp anakart ve işlemci almak mantıklı olur mu? Aşağıda almak istediğim ürünleri bıraktım.

Ekran kartını bence de erkenden alın fiyatlar düşüyor ama ne olacağı belli de olmaz belki kara cumayı bekleyebilirsiniz. 5600'ün de tek avantajı ön belleği fazla para vermek istemiyorsanız 5500 de alabilirsiniz.

Ekran kartını bence de erkenden alın fiyatlar düşüyor ama ne olacağı belli de olmaz belki Kara Cuma'yı bekleyebilirsiniz. 5600'ün de tek avantajı ön belleği fazla para vermek istemiyorsanız 5500 de alabilirsiniz.

O zaman hocam Anakart'ı sonradan yükseltsem de olur mu hocam bu anakartla bir problem olur mu diye şey yaptım hocam. O zaman ekran kartı + işlemci almak daha mantıklı şu durumda diyorsunuz.

Sistemi 3-5 arası yada daha yukarı sattığınızı farz edin ve bütçe 12 diyorsunuz dolasıyla elinizdeki bütçe de artacak en kötü 5 5600 6700 XT sistem alsanız hazır şekilde elinizde hala para kalıyor fakat işlemci ve ekran kartı alıp takarsanız elinizde para kalmayacak. Belki de 6800 bir ekran kartı bile alabilirsiniz. Ramler bile 3200 veya 3600 MHz olduğunda 5-15 fps rahat fark eder. Satmam diyorsanız da 5600 ve 6700 ekran kartı alın satmadan önce BIOS güncel olsun.

Geri
Yukarı