Diğer 117 parça tornavida seti vergi dahil 162 TL

Hocam çok da bir şey beklememek lazım zaten fiyatı uygundu bence ve ufak tefek şeylerde iş görüyor ama tek sıkıntı mıknatıslama parçasının nasıl kullanıldığını anlayamadım.

Ürünü paslı vidalari sökmek için kullanmayacağımız için sıkıntı olmuyor aldiktan sonda 3-4 laptop söktüm taktım sıkıntı olmadan kullandım uçlar kaliteli ancak dediği gibi uçları taktigimiz şey çok emanet duruyor. Miknatislama parçası dediginiz kare çanta gibi olan parca ise söktüğümüz vidalari üzerinde tutmak için kullanıyorum ben.

Tornavidanın ucunu o parçanın orta boşluğun alt tarafına biraz sürtüyorsun, biraz sürtünce tornavida geçici olarak mıknatıslanıyor.
hocam ama herhangi bir ucu tornavidanın başına taktığımızda zaten tornavida içinde tutması için bi mıknatıs var yani uç ta mıknatıslanmış oluyor ben mıknatısı gidermeyi merak ediyorum (tornavidanın içindeki mıknatıs galiba çıkarılmıyor)

Bunu bize aldıran arkadaş. Ortadaki parça ana gövdeden çıktı. Halbuki küçük ucu çıkarmak istiyordum. Biz bunu nasıl birleştireceğiz. Geri yerine koyamadım çıkanı.

Dosya Ekleri

• tornovida.jpg
    tornovida.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 24
Hocam ama herhangi bir ucu tornavidanın başına taktığımızda zaten tornavida içinde tutması için bir mıknatıs var yani uç ta mıknatıslanmış oluyor ben mıknatısı gidermeyi merak ediyorum (tornavidanın içindeki mıknatıs galiba çıkarılmıyor)

Tornavida ucunu parçanın magnetize yazan kısmının üstüne dokundurursan geçici mıknatıslanıyor, demagnetize yazan kısmına sürtünce bu etki kayboluyor. Ancak kalıcı mıknatıslanmış bir mıknatısı bununla etkileyemezsiniz.

Bunu bize aldıran arkadaş. Ortadaki parça ana gövdeden çıktı. Halbuki küçük ucu çıkarmak istiyordum. Biz bunu nasıl birleştireceğiz. Geri yerine koyamadım çıkanı.

Normalde geniş siyah kısmı yaylandırıp gövdeye doğru ittirince o uç kısmı çıkıyor. O uç kısmını yeniden içine sokarsanız kendiliğinden oturması lazım.

Tornavida ucunu parçanın magnetize yazan kısmının üstüne dokundurursan geçici mıknatıslanıyor, demagnetize yazan kısmına sürtünce bu etki kayboluyor. Ancak kalıcı mıknatıslanmış bir mıknatısı bununla etkileyemezsiniz.

Normalde geniş siyah kısmı yaylandırıp gövdeye doğru ittirince o uç kısmı çıkıyor. O uç kısmını yeniden içine sokarsanız kendiliğinden oturması lazım.
Sağolun hocam evet tornavida mıknatıslı olduğundan giderilemiyor ama matkap yada mıknatıssız bir uçta giderilebiliyor mıknatıs özelliği.

Geri
Yukarı