Çözüldü 11800H 3050 Ti için 180W laptop adaptörü yeterli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirkeykey

Picopat
Daha fazla  
Elimde 11800H işlemcili ve 3050 Ti'lı Dell laptop var. Bunlar için 180W adaptör yeterli mi acaba? Çünkü birkaç defa laptop şarjdayken, oyunda iken şarjının %4-%5 azaldığını gördüm. Bu arada bahsettiğim adaptör laptop ile gelen adaptör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Elimde 11800H işlemcili ve 3050 Ti'lı Dell laptop var. Bunlar için 180W adaptör yeterli mi acaba? Çünkü birkaç defa laptop şarjdayken, oyunda iken şarjının %4-%5 azaldığını gördüm. Bu arada bahsettiğim adaptör laptop ile gelen adaptör.

Belirli miktar şarj azalması olabilir bu normal çünkü yüksek sıcaklıklara ulaştığında enerji kaybı oldukça yükseliyor. 180= sistem (175) - kayıp (5) + pil (5) olarak başlayan güç tüketimi 90 derece CPU GPU gibi bir sıcaklıklara ulaştığında laptoplarda genelde öyle olur soğutma yetmez. Bir süre sonra 180= sistem (160) - kayıp (20) + pil (20) durumuna dönüşebilir.

Dell G15 5511 model. Laptop un kaç W, v çalıştığına nereden bakılıyor bilmiyorum da

Peki bu oyunlarda FPS düşüşüne falan sebep olur mu?

Hayır olmaz zaten PC'den ayıran özelliği ve bataryanın düşmesine sebep olan o gelen güç yetmedikçe pilden çekiyor. Sistem yine her zaman 180W'a kadar çıkabiliyor güç kaynağında oluşan enerji kaybını bataryadan tamamlıyor ama pil durumu %30'a düşerse bu sefer harcanan gücü kısmaya başlar. Benim laptopumda öyle oldu en azından belki farklı markalarda farklı bir %liği vardır bunun için
Dostum ilk olarak senin laptop hangi "w" ve "v" çalıştığını bilmen lazım marka model detay verirsen yardımcı olurum.
Dell g15 5511 model.Laptop un kaç w,v çalıştığına nereden bakılıyor bilmiyorum da

3050 ti modeline ve markasına göre w değişkenlik gösterir ama normalde de 180 w bu sistem için çok az hocam
peki bu oyunlarda fps düşüşüne falan sebep olur mu?

Dell g15 5511 model.Laptop un kaç w,v çalıştığına nereden bakılıyor bilmiyorum da

Sistemi zorlayabilir, darboğaz bir işlemci de olabilir. Şöyle düşünün bir cihaz 400 w'luk bir güç istiyor ama 200 w'luk bir güç kaynağı var. Yani doğru düzgün çalışmaz bu yüzden de fps'yi etkileyebilir

Dell g15 5511 model.Laptop un kaç w,v çalıştığına nereden bakılıyor Bilmiyor da

Dostum ekte attım özellikleri bunlar uygun

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-03-29-02-38-02-874_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-03-29-02-38-02-874_com.android.chrome.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 53
Anlamadım şimdi benim adaptör uygun mudur yani?
Adaptörün 180w 19.5v 9.3a olması lazım.

Adaptörün 180w 19.5v 9.3a olması lazım.
Adaptörün arkasında ki resmini atarsan daha net yardımcı olurum.

Adaptörün 180W 19.5v 9.3a olması lazım.

Adaptörün arkasında ki resmini atarsan daha net yardımcı olurum.

Ek olarak yanında gelen adaptör yeterlidir bu sistemin çalışmasını sağlayan çalışma frekansıdır eğer performans düşüşü yaşıyorsan pil performans ayarlarına bakman lazım.

Geri
Yukarı