12.000 TL monitör önerisi

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
1. monitör:

2. monitör'ün linkini buldum ama fiyat olarak bakmayın.

Yalnızca hikayeli oyunlar için kullacağım. Rekabetçi oyunları hiç sevmem. 4070 Ti ile kullanacağım. Benim için artıları ve -leri şu şekilde:

1. monitör.
+ 2K çözünürlüğü olması.
+ 27" olması ve boyutunun iyi olması.
+ IPS ile renk skalası daha iyi oluyormuş anladığım kadarıyla.
- Fiyatı diğerinden pahalı (9.500)

2. monitör.
++ 4K çözünürlükte oyun oynama imkanım var.
- 32" biraz fazla büyük geliyor ama buna da okey olabilirim.
- 4 ms beni hikayeli oyunlarda rahatsız eder mi emin değilim.
- 60 Hz olması biraz can sıkıcı. Eğer 2K'ya çektiğimde 120'ye falan çıkma gibi bir olayı varsa benim için + olabilir.
- Hayatımda hiç IPS ekran kullanmadım ama insanlar çok övdü. Bunda yok.
+ Fiyatı daha uygun (8.500)

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS oyunları oynuyorsunuz biçilmiş kaftan diyebilirim.
Hikaye odaklı gidiyorsanız 27 inç.
31 inç
Ayrıca bu bütçede IPS panel altına yönelmeyin.

FPS oyunları oynuyorsunuz biçilmiş kaftan diyebilirim.
Hikaye odaklı gidiyorsanız 27 inç.
31 inç
Ayrıca bu bütçede IPS panel altına yönelmeyin.
Hocam 1. Ve 3. Monitörler bana uygun değil. Ben rekabetçi oyunlardan nefret ediyorum. Hz benim için çok önemli değil. Attığım monitörler arasından birini alacağım sadece. Başlık biraz hatalı olmuş. Benim attığım 2. Monitörde Hz ve ms muhabbetleri çok etkiler mi onu düşünüyordum sadece.

Hocam 1. ve 3. monitörler bana uygun değil. Ben rekabetçi oyunlardan nefret ediyorum. Hz benim için çok önemli değil. Attığım monitörler arasından birini alacağım sadece. Başlık biraz hatalı olmuş. Benim attığım 2. monitörde Hz ve ms muhabbetleri çok etkiler mi onu düşünüyordum sadece.

Peki o ikisi arasından değerlendirirsek Samsung'da felaket ghosting var VA panel ayrıca 4ms sizin için sorun yaratır mı bilmiyorum ekran kartınızı bilmediğim için 2K ya da 4K monitör almanız hakkında bir şey diyemeyeceğim bu bütçede düzgün bir 4K bulmak kolay değil FPS oyunları oynamayacağınızı belirtmiştiniz ASUS'da pek uygun olmaz (ekran kartınız sadece 2K için uygunsa alınabilir) size tavsiyem biraz daha araştımanız 4K için 60Hz yeterli.

Peki o ikisi arasından değerlendirirsek Samsung'da felaket ghosting var VA panel ayrıca 4ms sizin için sorun yaratır mı bilmiyorum ekran kartınızı bilmediğim için 2K ya da 4K monitör almanız hakkında bir şey diyemeyeceğim bu bütçede düzgün bir 4K bulmak kolay değil FPS oyunları oynamayacağınızı belirtmiştiniz ASUS'da pek uygun olmaz (ekran kartınız sadece 2K için uygunsa alınabilir) size tavsiyem biraz daha araştımanız 4K için 60Hz yeterli.
Ekran kartım 4070 Ti. Monitörü 2K veya üstü istiyordum ve ilk monitörü buldum. Ama dolaşırken daha ucuza 4K monitör bulunca da kaçırmak istemedim. Bazı eksi özellikleri vardı ama yinede kabul edebilir gibiydim. Sizin yazdıklarınızdan sonra 4K olan monitörden vazgeçme kararı aldım. İlk monitöre yönleneceğim hocam, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı