12.000 TL'ye kadar dizüstü bilgisayar önerisi

Sizin Dell önerinizden yola çıkarak şu cihazı gözüme kestirdim, sizce belli başlı eleştirilecek noktaları var mı? Bana oldukça ideal geldi hem fiyat hem performans hem de marka isminin güvenilirliği açısından.
Fiyatına idare eder, içindeki 1660Ti tam güç değil Max-Q, paneli kötü ve sadece 60Hz, malzeme kalitesi o kadar iyi değil, Dell'in soğutması da harika değil. 1660Ti için şu modellere bak:

17 inch, 2060, performansı çok iyi, kutudan undervoltlu çıkıyor, paneli çok iyi bir 144Hz, biraz gürültülü.
Performansı iyi, paneli gene çok iyi 144Hz, ama işlemci HF olduğu için ekran kartı hep açık olur bu nedenle pil ömrü kötü olur.
Şu an indirimde olduğu için aşırı f/p, performans iyi, paneli eh işte bir 120Hz, menteşesinin ileride sıkıntı çıkarma ihtimali var.

Fiyatına idare eder, içindeki 1660Ti tam güç değil Max-Q, paneli kötü ve sadece 60Hz, malzeme kalitesi o kadar iyi değil, Dell'in soğutması da harika değil. 1660Ti için şu modellere bak:

17 inch, 2060, performansı çok iyi, kutudan undervoltlu çıkıyor, paneli çok iyi bir 144Hz, biraz gürültülü.
Performansı iyi, paneli gene çok iyi 144Hz, ama işlemci HF olduğu için ekran kartı hep açık olur bu nedenle pil ömrü kötü olur.
Şu an indirimde olduğu için aşırı f/p, performans iyi, paneli eh işte bir 120Hz, menteşesinin ileride sıkıntı çıkarma ihtimali var.
Lenovo Y540'a güvenirim çünkü uzun süredir Lenovo kullandım, cihaz not edildi inceleyeceğim benzer varyasyonlarını.
Acer'e gelirsek eğer oldukça kaliteli duruyor, markanın kalitesini bilmiyorum ama 15 inç bir versiyonunu arayacağım çünkü 17 hem çok büyük hem fiyatı şişiriyor ama eğer dediğiniz gibi kaliteli ise bu markayı da araştırayım.
P.S. Undervoltlu ne demek, kusuruma bakmayın çok anlamam öyle şeylerden, özellikle BIOS kurcalamam gerekiyorsa

Lenovo Y540'a güvenirim çünkü uzun süredir Lenovo kullandım, cihaz not edildi inceleyeceğim benzer varyasyonlarını.
Acer'e gelirsek eğer oldukça kaliteli duruyor, markanın kalitesini bilmiyorum ama 15 inç bir versiyonunu arayacağım çünkü 17 hem çok büyük hem fiyatı şişiriyor ama eğer dediğiniz gibi kaliteli ise bu markayı da araştırayım.
P.S. Undervoltlu ne demek, kusuruma bakmayın çok anlamam öyle şeylerden, özellikle BIOS kurcalamam gerekiyorsa
Bildiğim kadarıyla Helios 300'ın 15 inch modelleri Türkiye'de yok malesef.

İşlemciler sıkıntı çıkmasın diye fabrikadan fazla voltajlı geliyor normalde, bunlara undervolt yaparak hem ekstra performans hem de daha düşük ısı elde edebiliyorsun (BIOS'la uğraşmaya gerek yok, laptoplar için ThrottleStop yeterli olur). Helios 300 da fabrikadan -50 mV gibi bir undervoltla geliyor diye biliyorum, 9750H'lar -100mV'e ve ötesine gidebilir ama.

Kesinlikle uzak dur dediğiniz markalar var mıdır? Casper zaten adı çıkmış bir marka tabiki ama ötesini pek bilmiyorum.
Marka değil de bu seneki 1660Ti'lı modellerden HP Pavilion Gaming, HP Omen, Dell G3, Asus TUF, Asus Strix, MSI GF63 ve MSI GF65 bu fiyat bandında alınmaya değmeyecek bazı seriler. Çoğunda ya ısınma sorunları var ya da malzeme kalitesinden ucuza kaçmışlar.

Marka değil de bu seneki 1660Ti'lı modellerden HP Pavilion Gaming, HP Omen, Dell G3, Asus TUF, Asus Strix, MSI GF63 ve MSI GF65 bu fiyat bandında alınmaya değmeyecek bazı seriler. Çoğunda ya ısınma sorunları var ya da malzeme kalitesinden ucuza kaçmışlar.
Sağolun, peki Monster ve Game Garaj gibi markalar nasıl? Monster az çok kendini oturtmuş bir marka ama diğerini bu aralar yeni yeni görmeye başladım o yüzden iyi mi kötü mü nette pek bir bilgi bulamadım.

Sağolun, peki Monster ve Game Garaj gibi markalar nasıl? Monster az çok kendini oturtmuş bir marka ama diğerini bu aralar yeni yeni görmeye başladım o yüzden iyi mi kötü mü nette pek bir bilgi bulamadım.
Monster gayet f/p laptoplar yapıyor, birçok arkadaşım aldı Abra modelinden. Laptoptan da servisinden de gayet memnunlar. Tek Abra modelinin paneli kalitesiz 120Hz, soğutması fena değil, malzeme kalitesi fena değil. Alacaksanız Tulpar güzeldir bakarım soğutması daha iyi ve paneli de kaliteli bir 144Hz olması lazım (en azından v21 modelinin) + ömür boyu servis.

Game Garaj hakkında çok bilgim yok, alan az ama beğeniyorlar. Servisi Exa Bilişim, köklüdürler yani iyi olmaları lazım. Kullanığı kasa Monster'ınki gibi biraz ucuz olsa da soğutması gayet iyi (Clevo NH55). Gene 144Hz panel seçeneği yok renk ve tepki süresi anlamında fazla birşey beklemeyin.

Monster gayet F/P laptoplar yapıyor, birçok arkadaşım aldı Abra modelinden. Laptoptan da servisinden de gayet memnunlar. Tek Abra modelinin paneli kalitesiz 120Hz, soğutması fena değil, malzeme kalitesi fena değil. Alacaksanız Tulpar güzeldir bakarım soğutması daha iyi ve paneli de kaliteli bir 144Hz olması lazım (en azından V21 modelinin) + ömür boyu servis.

GameGaraj hakkında çok bilgim yok, alan az ama beğeniyorlar. Servisi exa bilişim, köklüdürler yani iyi olmaları lazım. Kullanığı kasa Monster'Ink'i gibi biraz ucuz olsa da soğutması gayet iyi (Clevo NH55). Gene 144Hz panel seçeneği yok renk ve tepki süresi anlamında fazla bir şey beklemeyin.

Hocam bu model hakkında ne düşünüyorsunuz depolama olarak bakmayın arttırılabilir. İşlemci ekran kartı bu fiyat seviyesindeki rakiplerden çok daha iyi. Bu fiyatlarda GTX 1650, GTX 1650 Ti veya GTX 1660 Ti kullanılıyor bu kartlar 2060 seviyesine yakın bile değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı