12.0000 TL Video Kurgu Render PC Toplama Önerisi

Ama söyleyeyim hem 2K monitör dahil Ryzen 5 3900X işlemcili bilgisayar için 12 bin TL bütçe az. O yüzden işlemciyi Ryzen 7 3800X yapabilirim. Hatta öyle bile maalesef 3000TL kadar aşmam gerekiyor o yüzden sizin istediğiniz özelliklerde maalesef olmaz. Sadece ekran kartını çok düşürürsem anca Ryzen 7 3800X ile olabilir.

Samsung SSD, 970 EVO P. M.2, 1 TB, NVMe MZ-V7S1T0BW: Amazon.com.tr maalesef 15.371TL tutuyor sizin istediğiniz özelliklerde. Onun dışın da 12 bin TL'ye iyi sistem de toplarım ama sizin istediğiniz özelliklerden olmaz. Ama ilk önce cevabınızı bekliyorum.

Peki RAM öneriniz nedir? Burada belirttiğiniz ekran kartı ile After Effects'de rahat bir şekilde çalışabilir miyim?

Peki RAM öneriniz nedir? Burada belirttiğiniz ekran kartı ile After Effects'de rahat bir şekilde çalışabilir miyim?

Evet zaten bu bütçeyle alınabilecek en iyi ekran kartı bu. İşlemci de ekran kartı da iyi olmalı yani ekran kartını RTX 2080 Super yaparsam işlemci biraz düşük kalır AMD Ryzen 5 3600 yapmak zorunda kalırım. Eğer emin olamıyosan hangi ikili daha iyi diye bir konu açabilir RTX 2080 Super + Ryzen 5 3600 vs RTX 2070 Super + Ryzen 7 3800X diye. Çünkü ben de emin olamıyorum. Bu arada RTX 3000 serisini'de bekleyebilirsin istersen.

Son düzenleme:
3900X-RTX 2060 Super:

3900X-RTX 2060 Super:

Benim ekran kartını güçlü tutma nedenim Render işinde daha iyi olması. Render için Ekran Kartı mı, İşlemci mi Önemli? - Technopat Sosyal

Kulladığım programlar Adobe Premiere ve Adobe After Effects.

İyi günler. Kullandığın Adobe progamları ekran kartı için de baya gereksinim duyuyor. Şöyle birşey var ki Premiere Pro NVIDIA tabanlı sistem için AMD'ye göre daha optimize çalışıyor. PCIe 4.0 durumu da var. Özetle şu sitelere bakmanı tavsiye ederim. Fakat çokta büyütülecek bir durum değil.

İyi günler. Kullandığın Adobe progamları ekran kartı için de baya gereksinim duyuyor. Şöyle birşey var ki Premiere Pro NVIDIA tabanlı sistem için AMD'ye göre daha optimize çalışıyor. PCIe 4.0 durumu da var. Özetle şu sitelere bakmanı tavsiye ederim. Fakat çokta büyütülecek bir durum değil.

Size dekolte ile ilgili konuda konu kilitlenmeden önce bir soru sormuştum cevaplarsanız sevinirim😁
8B24A2F9-5CC0-4C34-AE1E-0C1D211E573A.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı