12.000TL yazılım için laptop tavsiyesi

Bütçe
12.000 civarı
dediğim gibi korkum bu fiyatta full işlemciden mi gitmeliyim yoksa 1650 gibi olsa olur mu?
Forumda böyle konular açıldığında geleceğe yönelik bir laptop almayanların pişman olduklarını gördüm. Bilgisayar alınırken iyisi alınmalı. Full işlemci veya full ekran kartından gitmek saçma olur.

1650'li bir şey almanız iyi olur o zaman, hem tasarımı oyun bilgisayarını andirmiyor hem de performans da üzmez https://www.akakce.com/laptop-noteb...6-fhd-dos-nh-qbfey-001-fiyati,1719285687.html fakat ekran 60Hz belirteyim. pil ömrü onemli mi?
Depolamasının arttırılması gerek hocam onun. 256GB yetmez gibi.

Dokunmatik ekran harici bir havası yok gibi naçizane düşüncem.
Yazılım okuduğum zamanlar saatlerce arkadaşlarla prizden uzak okulda kod yazmamız gerekirdi, projelere gittik vs vs. Pil ve taşınabilirlik çok önemli, o yüzden önerdim. Güçlü bir işlemci ve 8 saat kadar pil süresi. Katlanır ekranı kullanımı baya rahat yapıyor.
Tabiki ihtiyacınız oyun ise önermem yanlış olur.

1650'li bir şey almanız iyi olur o zaman, hem tasarımı oyun bilgisayarını andirmiyor hem de performans da üzmez https://www.akakce.com/laptop-noteb...6-fhd-dos-nh-qbfey-001-fiyati,1719285687.html fakat ekran 60Hz belirteyim. pil ömrü onemli mi?
Kasası da kendini kanıtlamış güzel kasadır.

@Artoria Pendragon peki arkadaşın önerdiği 3050'li sistem bayağı uygun geldi sanırsam fazla oyuna yönelik.

Yazılım okuduğum zamanlar saatlerce arkadaşlarla prizden uzak okulda kod yazmamız gerekirdi, projelere gittik vs vs. pil ve taşınabilirlik çok önemli, o yüzden önerdim. Güçlü bir işlemci ve 8 saat kadar pil süresi. Katlanır ekranı kullanımı bayağı rahat yapıyor.
Tabii ki ihtiyacınız oyun ise önermem yanlış olur.

Kasası da kendini kanıtlamış güzel kasadır.

Doğru söylüyorsunuz pil ömrü çok önemli. Ben 'o fiyata kasa toplarsın' kafasında bir insanım, bu yüzden notebookta bayağı bir cahilim.

@Artoria Pendragon peki arkadaşın önerdiği 3050'li sistem bayağı uygun geldi sanırsam fazla oyuna yönelik.

Doğru söylüyorsunuz pil ömrü çok önemli. Ben 'o fiyata kasa toplarsın' kafasında bir insanım, bu yüzden notebookta bayağı bir cahilim.
İhtiyaçlarınızı belirleseydiniz daha rahat öneriler yapabilirdik.

İhtiyacım yazılım yaparken falan kasmayacak bir bilgisayar. Bu konu hakkında bir bilgim yok çünkü yazılımda neler göreceğimi hangi programların ne kadar kastıracağını bilmiyorum. İsteğim oyun oynayabilmek, bunu yaparken de okul için geride kalmayan bir notebook.

@Teccno

İhtiyacım yazılım yaparken falan kasmayacak bir bilgisayar. Bu konu hakkında bir bilgim yok çünkü yazılımda neler göreceğimi hangi programların ne kadar kastıracağını bilmiyorum. İsteğim oyun oynayabilmek, bunu yaparken de okul için geride kalmayan bir notebook.

@Teccno
O zaman işiniz öncelikle işlemciye asılmak olması lazım. i7 veya ryzen7 işlemcili güçlü cihazlar olmalı. Oyun kısmı için ise oynayacağınız oyuna göre 1650 yada 3050 seçebilirsiniz diyeceğim ama bütçeniz 3050 almaya yetmiyor. 1650 alıp oyun da oynayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı