12.500 TL hazır sistem önerisi

12800'e 5500+6600 alsanız üzmez fakat 1600TL ekstra verilmez. 2700X, 6600'ü beslemekte biraz zorlanabilir onu söyleyeyim. Fakat 2700X'in ekmeğini çoklu çekirdek işlemlerinde yersin.
Hocam çoklu çekirdek derken neyi kastettiniz. Ben en yüksek ayarlarda csgo valo pubg gta5 gibi oyunlar oynayacağım bir o kadar da youtubede video izleyeceğim

Hocam çoklu çekirdek derken neyi kastettiniz. Ben en yüksek ayarlarda csgo valo pubg gta5 gibi oyunlar oynayacağım bir o kadar da youtubede video izleyeceğim
2700X'in çekirdek sayıları (8/16) olduğundan size misal render işlerinde yani işlemcinin çekirdek kullandığı programlarda artı ağlar. Ayrıca dediğiniz oyunları rahat yüksek ayarlarda oynatacak bir sistem zaten ona takılmanıza gerek yok. Sorun olan kısım aynı fiyata daha iyi sıfır sistemler alabilirdiniz ki bunu sizde biliyorsunuz ama bu konuda yapacak bir şey yok gibi duruyor.

2700X'in çekirdek sayıları (8/16) olduğundan size misal render işlerinde yani işlemcinin çekirdek kullandığı programlarda artı ağlar. Ayrıca dediğiniz oyunları rahat yüksek ayarlarda oynatacak bir sistem zaten ona takılmanıza gerek yok. Sorun olan kısım aynı fiyata daha iyi sıfır sistemler alabilirdiniz ki bunu sizde biliyorsunuz ama bu konuda yapacak bir şey yok gibi duruyor.
Hocam şuanda 10500 e var bu sistem itopyada ağlayacam ama bi yandan babama hak veriyorum yapacak birşey yok

@OnurKelees Hocam sistemi aldım.
13200TL toplam fiyat ile.
R 5 5500
Rx6600
Gigabyte B450m s2h gibi birşeydi
Cooler Master 750w psu
Mld 500gb ssd
Kasada 2 tane egzoz 1 içeri fan var
İşlemci soğutucu kule tipi fan var
Ramler 2x8 3200mhz ama o dışı korumali olanlardan değil böyle açıkta kalmış yeşil anakartlar gibi

Son düzenleme:
Hocam şuanda 10500 e var bu sistem itopyada ağlayacam ama bi yandan babama hak veriyorum yapacak birşey yok

@OnurKelees Hocam sistemi aldım.
13200TL toplam fiyat ile.
R 5 5500
Rx6600
Gigabyte B450m s2h gibi birşeydi
Cooler Master 750w psu
Mld 500gb ssd
Kasada 2 tane egzoz 1 içeri fan var
İşlemci soğutucu kule tipi fan var
Ramler 2x8 3200mhz ama o dışı korumali olanlardan değil böyle açıkta kalmış yeşil anakartlar gibi
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın hocam.

Sizce nasil hocam bi sıkıntı çıkarır mı? Fiyati çok mu yüksek
Fiyatı çok yüksek değil zaten bu özelliklerde bir sistemde 12.5K civarlarında falan. Bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum parçalarda kötü bir parça yok gibi duruyor.

Fiyatı çok yüksek değil zaten bu özelliklerde bir sistemde 12.5K civarlarında falan. Bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum parçalarda kötü bir parça yok gibi duruyor.
Ben ramleri biraz anlamadım dıs koruması yok diye
IMG-20230527-WA0004.jpg

Bazı modellerin koruması olmayabiliyor. CPU-Z indirip Ram ve Memory sayfasını atarsanız bir problem olup olmadığını anlayabiliriz.
Hocam merhaba. Sisteme bugün 1050ti dan rx 6600 e ve 2933mhz ramler eklendi fakat özellikle minecraft oyununda grafikler resmen gözümü acıttı ve fps sürekli 60 lara felan düştü. 1050Tİ varken 100 fpslerde oynuyordum. Ve ramler 2333mhz idi sizce sebebi nedir :?

Yeni konular

Geri
Yukarı