10.000-12.500 arası F/P hazır sistem önerisi

Hocam teşekkürler bende epilepsi vardı geçti sayılır hatta bitti diyebiliriz ama yine de tedirgin oluyorum mavi düşük ışık diyor daha iyi olur benim için değil mi? Artı olarak mesela hocam RTX ekran kartları için G-Sync var AMD içinde FreeSync var Intel hangisini destekliyor veya destekliyor mu?

Hocam teşekkürler bende epilepsi vardı geçti sayılır hatta bitti diyebiliriz ama yine de tedirgin oluyorum mavi düşük ışık diyor daha iyi olur benim için değil mi? Artı olarak mesela hocam RTX ekran kartları için G-Sync var AMD içinde FreeSync var Intel hangisini destekliyor veya destekliyor mu?
Adaptive SYNC yani destekler. Monitörün ışığını renklerin canlılığını mavi ışık filtresini falan hepsini ayarlayabiliyorsunuz kendim kullanıyorum ordan biliyorum.

Tamamdır hocam teşekkürler sistem gelince sıcaklık kontrolünü beraber yapabilir miyiz?
Yapabiliriz hocam buradan siz söylersiniz. Ayrıca İntel'in discorddaki Intel Insiders komunitesine katılmayı unutmayın eğer buradan cevap alamazsanız 2. Yol olarak oraya başvurun cevap gelecektir.

Cansınız hocam iyi forumlar, iyi akşamlar.

@caglar_universal hocam şey Minecraft falan RT açılıyor değil mi?
Sanırsam RT'yi sadece bedrock edition'da açabiliyorsunuz Java'nın mimarisi dolayısıyla açamazsınız. Bedrock satın almam derseniz en ağır shaderı kurun direkt hiçbir farkı olmuyor hatta daha kaliteli bile sayılır. Burada ARC 750 ile bir shader kullanıyorum.
2023-06-25_15.52.18.png

Sanırsam RT'yi sadece Bedrock Edition'da açabiliyorsunuz Java'nın mimarisi dolayısıyla açamazsınız. Bedrock satın almam derseniz en ağır shaderı kurun direkt hiçbir farkı olmuyor hatta daha kaliteli bile sayılır. Burada Arc 750 ile bir shader kullanıyorum.Eki Görüntüle 1844217

Peki hocam RAM olarak gslill mi goodrammi fiyat farki yok.

Peki hocam RAM olarak gslill mi goodrammi fiyat farki yok.

G.Skill daha tanınır bir marka bütçeniz varsa yapabilirsiniz ben Goodram kullanıyorum Avrupa'da ünü geçen bir RAM markası şu ana kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım. G.Skill'in gecikme değeri biraz daha fazla CL18, Goodram'in ise CL16, bu da eğer FPS oyunları oynayacaksınız daha az FPS verebilir, iyi yönü ise eğer multitasking yani çoklu işlerle uğraşıyor iseniz bu G.Skill marka RAM'ler 3600 MHz yani bu da render performansını arttırır. Oyun performansında pek bir fark yok aralarında hatta bazen 3200MHz'nin geçtiği bile oluyor. Fiyat farkı yoksa Gskill alabilirsiniz render gibi işlerle uğraşıyor iseniz.

Geri
Yukarı