12.500 TL hazır sistem önerisi

vok arc sistemi aldıktan sonra psuyu değiştirin önünüze bakın o kadar basit.
İleridebir sıkıntı çıkmaz değil mi hocam 8yıldır bekliyorum. Eğer aldığımda felan bişey olursa hem babam eşeği suyun başına bağlayıp sudan gelinceye kadar döger hemde ağzıdan düşmem. Oyunlarda hangisi daha iyidir? Csgo, val, lol, gta bazen de hikayeli oyunlar oynuyacam. Arka planda da uygulamalar açık olacak. Bi arkadaş sadece oyun için 12100f demişti ama arkada bişeyler açarım diyorsan r 5 5500 al demişti. Öneriniz ve yorumunuzu bekliyorum.

baktım arc daha iyi görünüyor ama işlemci konusunda ryzen 5500 taraftarıyım sizin fikriniz nedir? Üzer mi
Ryzen 5500 ile i3 karşılaştırması yapar mısın bide ben intelden yanayım daha cok işlemxi konusunda ama ekran kartında amd daha iyi intele göre

baktım arc daha iyi görünüyor ama işlemci konusunda ryzen 5500 taraftarıyım sizin fikriniz nedir? Üzer mi
Arc kasasını alabilirsin ama işlemciyi i5 12400f yap

Son düzenleme:
@messinicocugu @OnurKelees @Merdo34

Hocalarım merhaba rahatsız ediyorum. Ben bulunduğum bölgedeki bir bilgisayarcı ile görüştüm ve 2 3 tane hazır sistem getirmiş.
Sistemlerin birisi 12 bin tl civarında ama içeriğini tam bilmiyorum bildiklerim şunlar ;
Ryzen 7 2700X işlemci ve rx 6600 ekran kartı var. Ayrıca ramler 16 3200mhz anakart vs tam sormadım.
Aklıma takılan konu ryzen 7 2700X iyi bir işlemci mi?

Ayrıca 12000 TL ye de bir hazır sistem önerisi yapar mısınız ?

@messinicocugu @OnurKelees @Merdo34

Hocalarım merhaba rahatsız ediyorum. Ben bulunduğum bölgedeki bir bilgisayarcı ile görüştüm ve 2 3 tane hazır sistem getirmiş.
Sistemlerin birisi 12 bin tl civarında ama içeriğini tam bilmiyorum bildiklerim şunlar ;
Ryzen 7 2700X işlemci ve rx 6600 ekran kartı var. Ayrıca ramler 16 3200mhz anakart vs tam sormadım.
Aklıma takılan konu ryzen 7 2700X iyi bir işlemci mi?

Ayrıca 12000 TL ye de bir hazır sistem önerisi yapar mısınız ?
2700X fena değil ama eski bir işlemci, ayrıca 5500 ve 12100F gibi işlemcileri tercih etmek daha doğru olur, çünkü daha iyi ve güncel. O fiyata bu ikisine bakabilirsin biraz çıkarsan.

Bu da var kasayı minimum DeepCool ile değiştirmelisin ve 12.1K ediyor. Ben olsam biraz daha koyup yukarıdaki sistemlere bakardım AsRock alacağıma Asus ekran kartı alırdım ve parça kalitesi vs. bir tık önde, tercih meselesi.

NVIDIA istersen bu var fakat PSU ve kasa kötü, PSU'yu ileride değiştiririm diyorsan bakabilirsin.

2700X fena değil ama eski bir işlemci, ayrıca 5500 ve 12100F gibi işlemcileri tercih etmek daha doğru olur, çünkü daha iyi ve güncel. O fiyata bu ikisine bakabilirsin biraz çıkarsan.

Bu da var kasayı minimum DeepCool ile değiştirmelisin ve 12.1K ediyor. Ben olsam biraz daha koyup yukarıdaki sistemlere bakardım AsRock alacağıma Asus ekran kartı alırdım ve parça kalitesi vs. bir tık önde, tercih meselesi.

NVIDIA istersen bu var fakat PSU ve kasa kötü, PSU'yu ileride değiştiririm diyorsan bakabilirsin.

Hocam attığınız sistemlerde gaming gende olan ryzen 5500 mü daha mantıklı yoksa rtx 3060 mı ? Ayrıca bütçem kısıtlıydı yapacak bir şey yok arttırmaya çalıştıracağım babama. Bilgisayarcı da sistemleri topluyor yarın detaylı bilgi alacağım. Sanırsam 13bin 14 bin civari 3060 sistem de var demişti. Eğer benimle ilgilenirseniz o bakacağım sistemleri de atsam değerlendirseniz olur mu ? Teşekkürler.

Hocam attığınız sistemlerde gaming gende olan ryzen 5500 mü daha mantıklı yoksa rtx 3060 mı ? Ayrıca bütçem kısıtlıydı yapacak bir şey yok arttırmaya çalıştıracağım babama. Bilgisayarcı da sistemleri topluyor yarın detaylı bilgi alacağım. Sanırsam 13bin 14 bin civari 3060 sistem de var demişti. Eğer benimle ilgilenirseniz o bakacağım sistemleri de atsam değerlendirseniz olur mu ? Teşekkürler.
Hocam 3060 mantıklı ama PSU kötü onu değiştirmeniz lazım. Böyle olunca da 13.5K falan oluyor toplam fiyatı ona vereceğinize 3060 sistem 14K'ya var zaten temiz. Ha 14K bütçeye çıkıyorsak 3060 yerine 6700XT çıkıyor karşımıza ki daha iyi bir seçenek.

Hocam 3060 mantıklı ama PSU kötü onu değiştirmeniz lazım. Böyle olunca da 13.5K falan oluyor toplam fiyatı ona vereceğinize 3060 sistem 14K'ya var zaten temiz. Ha 14K bütçeye çıkıyorsak 3060 yerine 6700XT çıkıyor karşımıza ki daha iyi bir seçenek.
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim hocam. Attığınız kasada kalitesiz veya uzun süreli kullanımda sıkıntı çıkaracak bir parça yok değil mi ? Yarın gittiğim bilgisayarcıya bu sistemi de gösterip birde onlara sorayım. Belki bütçe için babamı ikna eder.

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim hocam. Attığınız kasada kalitesiz veya uzun süreli kullanımda sıkıntı çıkaracak bir parça yok değil mi ?
6700 XT kasa için mi 3060 sistem için mi?
6700XT içinse,
5500 işlemcinin biraz düşük kaldığını söyleyebilirim max RX 6700 öneriyoruz bu işlemci için ama 1080p Ultra için 6700 XT daha uzun ömürlü sıkıntı yapacağını sanmıyorum.
A320 anakart giriş seviye fakat oyun oynayan sıradan bir kullanıcı için gayet yeterli bence zaten parçaların tam verimini alabilirsiniz.
6700XT için aslında min 600W öneriliyor fakat bence 550W'da yeterli. 250W ekran kartı 60W işlemci diğer parçalar 50W falan desek max göreceği 400W, 650W olsa iyi olurdu ama sıkıntı yaratacağını sanmıyorum ileriye dönük olmaz sadece.
Onun dışında parçalar güzel.
3060 içinse,
5500 işlemci yeterli.
A320 dediğim gibi bu işlemci ve ekran kartı için yeterli olacaktır fakat ufak fark ile B450 yapılsa veya en azından A520 yapılsa daha iyi olur.
SSD isteğe bağlı NV2 1TB yapılabilir bütçenize bağlı.
Kasa ve PSU iyi ve yeterli.

6700 XT kasa için mi 3060 sistem için mi?
6700XT içinse,
5500 işlemcinin biraz düşük kaldığını söyleyebilirim max RX 6700 öneriyoruz bu işlemci için ama 1080p Ultra için 6700 XT daha uzun ömürlü sıkıntı yapacağını sanmıyorum.
A320 anakart giriş seviye fakat oyun oynayan sıradan bir kullanıcı için gayet yeterli bence zaten parçaların tam verimini alabilirsiniz.
6700XT için aslında min 600W öneriliyor fakat bence 550W'da yeterli. 250W ekran kartı 60W işlemci diğer parçalar 50W falan desek max göreceği 400W, 650W olsa iyi olurdu ama sıkıntı yaratacağını sanmıyorum ileriye dönük olmaz sadece.
Onun dışında parçalar güzel.
3060 içinse,
5500 işlemci yeterli.
A320 dediğim gibi bu işlemci ve ekran kartı için yeterli olacaktır fakat ufak fark ile B450 yapılsa veya en azından A520 yapılsa daha iyi olur.
SSD isteğe bağlı NV2 1TB yapılabilir bütçenize bağlı.
Kasa ve PSU iyi ve yeterli.
Hocam benim için performans önemli bütçe belli zaten. RX6700XT li sistemi zorlatacağım eğer olmayacak gibi olursa attığınız rx 6600 lü sistemi soracağım. Şuanlık ekranım yok çünki bütçemiz olmadığı için sonradan alacağız. İdareten kullanacağım bir ekranım var
Hp 17 İnç Monitor 17L1706-1710-1702 Fiyatları ve Özellikleri buna benzeyen bir ekran, sanırım 700p x 900p lerde bir şey idi. Onunla bir sıkıntı çıkarır mı RX6700XT. Yaklaşık 1 2 ay kulanırım diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı