12 Ekim 2015 Kasık Fıtığı Ameliyat Maceram

Makaleler
1
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
-
Bu konuyu açmamın sebebi tamamen kasık fıtığı operasyonu geçirecekler içindir. Öncelikle hastaneye sağ kasık ağrısı şikayeti ile gittim. Doktor hemen ultrasonu aldı ve sonucu inceledi. Ve biraz can yakan bir fizik tedavi uyguladı (Kasık fıtığını doğrulamak için) ve korkumdan dolayı 2 ay sonra cesaretlendim ve hastaneye gittim ilk gün kan tahlili, röntgen vb. şeyler istedi cumartesi pazar izinli oldukları için 2 gün korku dolu yatış yapmadım. Pazartesi günü saat 9'da hastaneye geldim ve benle birlikte 6 tane kasık fıtığı ameliyatı olacak insan gördüm. Sıra bana geldi sedye filan uğraşmadılar direk yürüyerek ameliyathaneye girdim masanın bulunduğu odaya geldim sağıma bir baktımta 20 metre ilerimde bir ameliyathane yan yanalar oradaki ameliyata 2 saniyelik bir bakış attım ve masaya yatırdılar ellerimi bağlayıp birkaç soru sordu ve narkozu geçirdi. 20 dakikalık operasyon sonucu toplam 45 dakikada kendime geldim.

Ameliyat sonrası: doktor belli başlı tavsiyelerde bulunduktan sonra 3 hastanede yattım ve taburcu oldum not: Taburcu olduktan sonra yürümekte zorluk çektim eve gittim ve her gün hep yattım. Ertesi gün sağlık ocağında ameliyat yerim açıldı. Estetik dikiş ile 3 parmak kadar ufacık kesi alanı ile karşı karşıya kaldım. 1 ay boyunca batikon yardımı ile ameliyat yerimi steril tuttum. kontrole gittiğim gün ameliyat yerime iyi bakıldığını ve artık fiziksel işlere yavaştan geri dönebileceğim söylenince sevinçten çıldırdım. Ve artık çok iyiyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı