12. nesil mobil işlemciler ve RTX 4000 serisi beklenmeli mi?

499337

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Soru kolay.
Zaten 12. Nesil mobil belli oldu. Geliyor.
Ama RTX 4000 serisini beklemeye değer mi?
Daha resmi acıklama yok fakat merak konusu iste sizce RTX 4000 serisi beklenmeye değer mi?
Yaz gibi duyurucaklar deniyor.
Ama laptoplara gelmesi cidden uzun sürer.
------------------------
Düzenlersem RTX 4000 serisi mobil kartlari beklmeye deger mi?
Veya 12. Nesil mobil işlemciyi.
----
@Timur58
@Radeon RX 5500M
@egeoz316
@messinicocugu

Son düzenleme:
Bence günü yaşamak daha mantıklı. Yarın ne olacağı hiç belli değil. "Kanka ben iPhone 14'ü bekliyorum" demek gibi bir şey bu teknoloji zımbırtıları :D Şu anki süreçte 11. nesi güncel bir işlemci ve 3080 ve üstü bir ekran kartlı sistem yine yıllarca idare edilebilecek kapasitelerde.

Değebilir fakat hem güç tüketimi çok fazla olacak sanırım ve fiyatları tuzlu olacaktır. 3000 serisi tercih edilebilir.

12. nesil kısa süre içinde gelecek, RTX 4000 ise sene sonuna doğru piyasaya çıkabilir deniyor. İhtiyaç durumu burada etken. Beklemeye zamanı olan için mantıklı olabilir. İhtiyacı olana beklemelerin sonu yok, sürekli yeni teknoloji geliyor. RTX 4000 çıkınca, 13. nesil yaklaştı, onu da bekleyeyim şeklinde yaşlanır insan.

Bence günü yaşamak daha mantıklı. Yarın ne olacağı hiç belli değil. "Kanka ben iPhone 14'ü bekliyorum" demek gibi bir şey bu teknoloji zımbırtıları :D Şu anki süreçte 11. nesi güncel bir işlemci ve 3080 ve üstü bir ekran kartlı sistem yine yıllarca idare edilebilecek kapasitelerde.
Ne yaptin 3080 mi?
Ben 3050 laptop bakıyorum.

Çok yakın zamanda çıksalar bile fiyatları şuanki modellerin çok üstünde olacaktır, ben şuanda üst seviye bir model almanızı öneririm, onlar bile uzun yıllar götürür.
Hocam param daha Monster Abra almaya tam yetmiyor.
Yani en buyuk baktigim model v18.1 .......
Sizce haziran-temmuz beklemeye değer mi 12. Nesil icin.
Bana cok pahali olur gibime geliyor.
Teknoloji surekli gelisiyor.
Bunun sonu yok.
Yani sahsen bence gerek yok.

Bunun sonu yok.
Bence de gerek yok. 3000 serisinden bir Laptop sizin işinizi uzun süre görecektir.

Bunun sonu yok.
Teknoloji çok hızlı gelişiyor fakat ekonomi belirsiz, şuanda 15 bin olan model o zaman 20 bin olabilir ve o zaman yeni modellerin fiyatı da yükselmiş olur, bence beklemeden alın, daha sonra almak isterseniz elinizdeki modeli satıp güncel bir modele geçersiniz.

Geri
Yukarı