12.sınıf sayısal fonksiyonlar nasıl yapılır?

Makaleler
4
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba. YKS'ye hazırlanan bir öğrenciyim. Fonksiyonları yapamıyorum. Çabalıyorum çabalıyorum ama olmuyor. İnternetten konu anlatımı videosu olsun, çözümlü sorular vs. olsun denedim ama bir türlü anlamıyorum. Kafayı yiyeceğim. Elimde "test okul fasikülleri ve 3-4-5 TYT matematik" var. Matematiğim orta düzeydir. Ama bunu hiç yapamıyorum. AYT'de çoğunlukla fonksiyonlar var sanırım.(üstel fonskiyon gibi). O yüzden konuyu acilen öğrenmem lazım ve ayrıca yarın kazanım kavrama testi var. Sonuncu bile olabilirim. Yanlış okumadınız. Sonuncu. Ne zamandır konuyu anlamaya çalışıyorum, soruları yapmaya çalışıyorum. 3-4-5 kitabında fonksiyonları açınca kitapla bakışıyoruz. Ne yapmamı önerirsiniz?

Yarını boş ver ama üni sınavı için

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

dene gör.
Deneyeceğim teşekkür ederim.

Ayt fonksiyonlar için "fasikül" almalısın. Bu fasiküller oldukça kolaydan alıp olimpiyat sorularına yanaşır dereceye kadar zorlayıcı sorular oluyor. Bunlardan denemelisin.
Hangi yayının fasikülü acaba internette linki vs. varsa atar mısınız? İlginiz için teşekkür ederim.

YouTube'da Rehber Matematik kanalını ve ÇAP Yayınları'nın Fonksiyonlar fasikülünü tavsiye ederim.
Ayt Matematik kamp seti aldım(Rehber Matematik)2022 setin içinde 5-6 tane kitap var ayt konularıyla ilgili adam videoyu çekiyor fonksiyon videosunu zar zor anlıyorum anlasam bile sorularda kitapla bakışıyoruz. İlgin için teşekkürler.
Kümeler konusunu bitirdin mi? Fonksiyon konusunun temelidir. O konuya bakıp tekrar dönmeni öneririm.
Hayır bitirmedim. Onu da yapamıyordum. 9-10-11 boş geçti. Çabalıyorum. Bitireceğim. İlgin için teşekkürler.
Dur fasikul alma hemen. Sene yeni basladi sen attigim oynatma listesini izle bitir. Tekrar et 345 bitir sonra fasikul al devam et .
Doğru sene yeni başladı ama bu sene devletten özele geçtim son sene diye. Mat 1 ve mat 2 dersleri var mat 2 de fonksiyonları çok hızlı bitirdiler sanki arkalarından atlı kovalıyor. Tyt de çok sorun olmaz ama ayt de sıkıntı olabilir bitiremezsem fonksiyonu. Oynatma listesini bitireceğim. Genelde YouTube dan ders çalışınca tabiri caizse mala anlatır gibi anlatan hocalardan izlerim ama bu hoca da güzel anlatıyor. İlgin için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı