12. sınıfa giden biri açık liseye geçebilir mi?

Vartorias

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, şu an 12. sınıfa geçtim meslek lisesinde okuyorum. Şimdi eğitim-öğretim yılı başlamış sayılır, bu yıl içerisinde açık liseye geçebilme şansım var mı? Geçersem eğer 12. sınıftan devam mı edeceğim yoksa bir sonraki sene mi başlayacağım?

Açık liseye istediğiniz zaman geçebilirsiniz diye biliyorum ama sizi kaç kredi ile başlatacak ona bakmalısınız. 192 Kredi topladığınızda mezun oluyorsunuz, yani gidipte 140 kredi civarı varsa geçmenizi önermiyorum.

Ben lise 1 tekrar sınıfını bırakıp geçmiştim şu anda mezun olmama 1 sınav kaldı, zorunlu dersim yok son 15 kredim var yani :). Tavsiyem önce kredinizi öğrenmeniz.

Geçebilir fakat her hafta geçme zamanı olmuyor onun bir zaman aralığı var öğren velini yanına alarak okuldan tastiknameni alıyorsun sonra açık öğretim binasına gidiyorsun verdikleri kağıtla açık öğretim kaydın oluşuyor.

Selamlar, şu an 12. sınıfa geçtim meslek lisesinde okuyorum. Şimdi eğitim-öğretim yılı başlamış sayılır, bu yıl içerisinde açık liseye geçebilme şansım var mı? Geçersem eğer 12. sınıftan devam mı edeceğim yoksa bir sonraki sene mi başlayacağım?
Ben açık öğretim lisesi okuyorum. Ben 11. Sınıfın başında psikolojik sorunundan dolayı geçtim. 9 ve 10. sınıf kredim 156 idi. Ama ben dokuz ve onda tüm derslerden 50 üstü aldım. Birde bu korona muhabbetinden dolayı biz mağdur olduk diye kredi verdiler. Kredim doldu 😁 Milli eğitim bakanlığını ara(444 0 632). Veya bağlı olduğun açık öğretim bürosuna git. Müdür yardımcıları da ilgileniyor diye biliyorum. İlk önce müdür yardımcısına git. İlk başta asla milli eğitim bakanlığını arama. Oradaki kişilerin yorum yapma yetkisi yok. Geçsem nasıl olur diye sorarsan olumsuz yanıt verirler. Olumsuz yanıt derken hiçbir şekilde rencide etmezler. Müdür yardımcısı ile konuştuktan sonra açık öğretim bürosun daki kişilere sor. Milli eğitim bakanlığında ki yetkili kişiler robot gibi. Yani dediğim gibi yorum yapma yetkileri yok. Aklında soru işareti varsa sorabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı