12. sınıfta açık liseye geçilir mi?

Durmusalilmz

Femtopat
Daha fazla  
Şu an 11. sinifim 12 de aciga gecmek istiyorum. Gecersem üniversite sınavına girebilir miyim? Kredim kac olur? Zorunlu dersi veremessem sinava girebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 11 sınıf 2 dönemi geçtim şuan kafam rahat tek sıkıntı sınav oda online olsa veya çalışsan tamamdır yani çalışacaksan geç açığa ben arkadaşım sırf dershane için bile geçti yani bence geç

Şu an 11. sinifim 12 de aciga gecmek istiyorum. Gecersem üniversite sınavına girebilir miyim? Kredim kac olur? Zorunlu dersi veremessem sinava girebilir miyim?
Ben 12. sınıfın ikinci dönemi açık liseye geçmiştim. Üniversite sınavına girebiliyorsunuz. Ama dersleri vermeniz lazım diye biliyorum. Çok basit zaten sınavlar. Oradaki sınavların karne ortalaması da eski ortalamalarınıza katılıyor diye biliyorum. Çok uzun zaman geçti üzerinde belki değişmiştir yönetmelik bilemiyorum. Ama aldığınız diploma sonuçta lise diploması. Derslerinizi verdikten sonra üniversite sınavına girmemeniz için bir engel olduğunu düşünmüyorum.

Artı -1 Eksi
Merhabalar,
Eğer ki alttan dersiniz yoksa krediniz bir senede bitecek kadar veriliyor genel olarak. Zorunlu dersler de İngilizce, Türk Dili ve Edebiyatı gibi dersler oluyor, üniversite sınavına da girebiliyorsunuz.

Ek olarak Türk Dili ve Edebiyatı dışında diğer derslerden 3 sınav kalmanız durumunda muaf olabilirsiniz ancak TDE'den muaf olamıyorsunuz ve muaf olduğunuz kredilerin de dersini alamıyorsunuz maalesef ve mezun olabilmenin şartı gereken krediyi tamamlamak ve zorunlu dersin kalmamasıdır.

Geri
Yukarı