12. sınıfta açık liseye geçilir mi?

1050timione

Decapat
12. sınıfım. Şu an açık liseye geçebilir miyim? Biraz geç kaldığımın farkındayım ama okulun zaman kaybı olduğunu fark etmeye başladım, evde çok daha verimli çalışıyorum.

Hocam her gün açılan bir konu ve eğer diğer derslerden eksiğiniz yoksa sınavlardan geçebilirseniz evet. Zaten çok zor sınavlar değil çıkmış sorulara bile baksanız geçersiniz.

Demek istediğim; açık liseye geçmek için senenin belirli zamanları var diye duydum, Mart ayına geldik. Neredeyse 2. dönem 1. yazılılar başlayacak şu an okul idaresine gitsem açık liseye geçebilirim yani değil mi?

Demek istediğim; açık liseye geçmek için senenin belirli zamanları var diye duydum, Mart ayına geldik. Neredeyse 2. dönem 1. yazılılar başlayacak şu an okul idaresine gitsem açık liseye geçebilirim yani değil mi?

Orasından tam emin değilim hocam ama ilinizde açık öğretim lisesi veya MEB vardır. Gidip sorabilirsiniz. Müdüre de sorabilirsiniz ama engel olmak isteyebilir.

Orasından tam emin değilim hocam ama ilinizde açık öğretim lisesi veya MEB vardır. Gidip sorabilirsiniz. Müdüre de sorabilirsiniz ama engel olmak isteyebilir.

Aslında ilk olarak idareye gitmeden emin olmak istememin sebebi de müdür. Gözümün önünde bir çocuğu işe girip okula geç kaldığından dolayı niye açık liseye geçmedin diye azarladı ve "Dönemin başında açık liseye geçen geçsin demedik mi?" dedi. Sanırsam bizim okulda sadece dönem başları açık liseye geçiliyor.

Geri
Yukarı