12.sınıfta dershaneye gidilmeli mi?

C1awL

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
12.sınıfa geçeceğim, öncelikle şunu söylemeliyim temelim zayıf 9.sınıf 10.sınıf 11.sınıf hepten zayıf, altyapım yok gibi bir şey. Okulum ile evim arası 2 vasıta otobüs ile gidip geliyorum sadece yol 1.5 saat sürüyor yani. Sizce evde YouTube ile hallolur mu? Yoksa dershaneye gitmek şart mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
12.sınıfa geçeceğim, öncelikle şunu söylemeliyim temelim zayıf 9.sınıf 10.sınıf 11.sınıf hepten zayıf, altyapım yok gibi bir şey. Okulum ile evim arası 2 vasıta otobüs ile gidip geliyorum sadece yol 1.5 saat sürüyor yani. Sizce evde YouTube ile hallolur mu? Yoksa dershaneye gitmek şart mı?
Göreceli bir soru. Disiplinli iseniz, çalışma ortamınız uygunsa ev daha iyidir. Geçen sene okulumda mezun olan arkadaşlarımdan sayısal için 2-3 bin arasında yapan 4 kişi de evde çalışan tiplerdi. Sadece bol deneme için deneme kulüplerine ve okulda dyk'ya katılıyorlardı. Okul hocalarınız iyiyse ve iyi bir program yapılıyorsa dyk'ya da katılabilirsiniz.
Ancak disiplinli değilim, başımda hoca olacak, ödev verecek derseniz dershane olabilir.

Genel olarak bütün dersler. En son LGS zamanı düzgün çalışabiliyordum o zamanda pandemi vardı. Ancak şu an 3 senelik bir açık var.

Şu an kültüre gidiyorum illa derhaneye gideceğim diyorsanız kültürü direkt eleyebilirsiniz hiçbirşeyinden memnun kalmadım ayrıca okuldaki hocalarınız iyiyse dyk kursları zaman açısındanda verimli olur dershane yakın bile olsa git gel vakit kaybı ve yorucu olabiliyor dyk dışında tek önemli etmen bolca deneme olabilmek özellikle Türkiye geneli denemelere okul veya başka bir yerden girmenizi öneririm iyi çalışmalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı