12. sınıfta Hangi dershaneye gitmeliyim?

Smith

Hectopat
12. sınıfta açık öğretim lisesi'ne yazılacağım bu yüzden bir dershaneye gitmem gerek. Normalde sadece denemeler için katılacaktım fakat ailem zorluyor. İnternetten araştırdım biraz ama çoğu yorum olumsuz yöndeydi. Hangi dershaneye gitmeliyim sizce?

Hocam yaşadığınız yere ve istediğiniz eğitime göre değişir bu çok açık uçlu bir soru olmuş bütçenizide belirtmeniz gerek.

12. sınıfta açık öğretim lisesi'ne yazılacağım bu yüzden bir dershaneye gitmem gerek. Normalde sadece denemeler için katılacaktım fakat ailem zorluyor. İnternetten araştırdım biraz ama çoğu yorum olumsuz yöndeydi. Hangi dershaneye gitmeliyim sizce?

Hocam bence dershaneler insanı boşuna yoruyor illa gidecekseniz bursluluk sınavlarına girin.

İstanbul'da yaşıyorum. Bunun dışında daha fazla bilgi veremem. Bütçe olarak 15-16 bin düşünüyoruz.

Hocam etrafınızda adı duyulmamış daha 3 4 sınıflık küçük bir dershane bulursanız orayla konuşun derim öncelikle hem fazla kalabalık sınıflar olmaz hem de ücret konusunda rahat edersiniz final, sınav, açı, çözüm vs. gibi her yerde bulunan dershanelere talep daha fazla olacaktır ve fiyat dolaylı yoldan yüksek olacaktır. Bir de erken kayıt avantajı yapıyor çoğu firma yaz ayları onları kaçırmayın. şimdiden bile kayıt almaya başlayanlar var.

Hocam bence dershaneler insanı boşuna yoruyor illa gidecekseniz bursluluk sınavlarına girin.
Sadece dershanelerin deneme sınavlarına girecektim ama ailem zorluyor. Dershanenin deneme sınavları haricinde benim işime yarayacağını sanmıyorum.

@429905 şu an internetten yakın çevremdeki butik dershanelere bakıyorum, yorumlara bakıp ona göre listeyi daraltacağım.

Hocam kendi düzeninizi kurun kafanız rahat olsun dershaneye gitmeyin. Ben çok pişmanım dershaneye yazıldığıma. İmam Hatip ortamına göre baya iyi ama aynı dersleri YouTube'da da veriyorlar. Hele mıymıy bir hocaya denk gelirsen hiç çekilmiyor dershane. MAT1'e de mıymıy bir hoca giriyor ben hep kaçıyorum o dersten adamın uykusunu getiriyor. Ama bir deneme imkânı verirlerse hocaları da beğenirseniz gidin ama kendi düzeninizi kurmanız daha iyidir.

Hocam kendi düzeninizi kurun kafanız rahat olsun dershaneye gitmeyin. Ben çok pişmanım dershaneye yazıldığıma. İmam Hatip ortamına göre baya iyi ama aynı dersleri YouTube'da da veriyorlar. Hele mıymıy bir hocaya denk gelirsen hiç çekilmiyor dershane. MAT1'e de mıymıy bir hoca giriyor ben hep kaçıyorum o dersten adamın uykusunu getiriyor. Ama bir deneme imkânı verirlerse hocaları da beğenirseniz gidin ama kendi düzeninizi kurmanız daha iyidir.
Kendi düzenimi kurmayi, sadece denemeler için dershaneye gitmek istiyorum da. Kaç defa aileme anlattım, anlamıyorlar. Açık Lise için bile zar zor ikna ettim. Dershane kötü çıkarsa pişman olacaklarından eminim ama olmayınca olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı