12. sınıfta matematik sınavından kaldım

Guests21

Picopat
Matematik sınavından beklediğim gibi 30 aldım.
Sınava türevde eğim, Max-min problemlerinden belirli integrale kadar olan yer ve TYT'den yaş, sayı, kesir ve oran-orantı problemlerinden girdik. Diğer ki sınava ise integralin tamamı ve TYT problemlerinden gireceğiz. Bu sınav nasıl notumu yükseltebilirim? Nasıl çalışmamı öneririsiniz? Tecrübesi olan ağabey veya yaşıtım olan kardeşim ve arkadaşlarımın düşünce, yorum ve tavsiyelerini bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim, herkese iyi günler ve forumlar dilerim. 12.sınıf sayısal öğrencisiyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayatımda gördüğüm en saçma sınav. 12. sınıf bir insan neden sınavda sayı ve kesir problemleri görüyor.
Türev ve integral dediğiniz konular zaten kabaca 3 aylık konular.
Cidden hiçbir tavsiye veremiyorum, 12 sınıf konuları bellidir.
Sayı ve kesir problemleri ne?

Hayatımda gördüğüm en saçma sınav. 12. sınıf bir insan neden sınavda sayı ve kesir problemleri görüyor.

Hocam bence de. Sayı ve kesir problemlerin ekstra puan olarak soruyor ve YKS'ye hazırlık olarak. Sınavımız 110 üzerindendi.

Türev için az buz limit bilgisi lazım. Onun haricinde türev alma kuralları ve temel fonksiyon bilgisi yeter. Eğim max-min problemleri de türevin uygulamaları ve en kolay yerleri kuralları bildikten sonra. Sadece bol soru çözüp konuyu kafaya kazımanız lazım.

Sayı problemleri de ta lise 1 konusu, onu da sayısal mantığınızla bir şekil halledersiniz, ya problem kitabı alıp soru çözün.

TYT-AYT'ye girecek öğrencilerine konuyu hatırlatmak adına verdiği öğretmen kıyağı işte, başka yerde zor bulunur.

Yeni konular

Geri
Yukarı