9. sınıfta sınıfta kaldım

Ben de lise 1'de kaldım. Annem o zaman bana " ne istiyorsan yap, istersen bir daha kal istersen kalma. Ama üniversite sınavına iyi çalış ve istediğin okula gir" demişti. O tavrı beni çok etkiledi. Sonraki senelerde lisede yine salladım pek üstüne düşmedim ama üniversite sınavı için uzun vadeli bir çalışma planı hazırladım kendime ve istediğim okulu kazandım. Ailen falan belki kızabilir vs ama sen kendine göre düşün her şeyi. Sonuçta sınava girecek olan sensin. Herkes konuşur öyleydi de böyleydi de boş ver. Sen bugünden sonra uzun vadeli bir plan yap ve bir daha kalmadan kendini sınava hazırla. Okulda da kalmayacak kadar yap işte bir şeyler. İyi bir okul kazanırsan ailen de mutlu olur ama asıl senin için her şey iyi olur.

Sizin döneminiz gibi değil hem Anadolu lisesine gidiyorum katı bir okul uyumakla geçilmiyor mallesef.

Yapabiliyorum ama ders çalışmıyorum.

Var tabii.
Hocam okulda dersi dinlemeyip kitap okuyorum veya uyuyorum. Bütün sınavlara son gün 1-2 saat çalıştım ona rağmen 76 ortalamayla bitirdim. Dönemle değil de sizinle bir ilgisi var gibi.

Geri
Yukarı