12. sınıfta meslek lisesine geçmek mümkün mü?

elon_muskk

Hectopat
Selam, 12. sınıfa başlayacağım bu sene, normal Anadolu lisesinde okuyorum, meslek lisesine geçme isteğimin sebebi; meslek liseleri YKS sınavında mühendislere avantaj sağlaması. Sizce geçme imkanım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sebebi ne hocam merak ettim de ?
En son 10.sınıf'a kadar zamanın vardı.

Yahu uzulmene gerek yok anadolu lisesindesin açığa kayıt ol aralıkta mezun ol. Kalan zamanda da mühendisliği araştır. Daha iyi kavra. Kredin 170'i rahat geçer ve
Din 7.8 edebiyat 7.8 İngilizce 7.8 inkılap 7.8'i seç. Bu dersleri geç mezun ol.

Son düzenleme:
Yahu uzulmene gerek yok anadolu lisesindesin açığa kayıt ol aralıkta mezun ol. Kalan zamanda da mühendisliği araştır. Daha iyi kavra.
Üzülmemin sebebi YKS'de sıralama avantajına sahip olamamam. Misal Bilgisayar Mühendisliği X üniversitesinde 50000 sıralama ile alıyorsa, Meslek Liseleri mezunları 110000'den tercih edebiliyorlar.

Üzülmemin sebebi YKS'de sıralama avantajına sahip olamamam. Misal Bilgisayar Mühendisliği X üniversitesinde 50000 sıralama ile alıyorsa, Meslek Liseleri mezunları 110000'den tercih edebiliyorlar.
Şimdi ona yapacak birşey yok ama benim dediğim gibi açığa geçip mezun olursan zamanın baya artar bir mühendisten ders alır üniversite'ye başladığında herkesten donanımlı olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı