Satın alınan telefon çalıntı çıktı

aderal

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan yaklaşık 1.5 sene önce aralık 2022 tarihinde yurt dışı iPhone 13 Pro Max telefon satın almıştım.
Telefonu arkadaşıma aldırdım, kendisi istanbuldaydı benim için satın aldı ve bana kargoladı.
Telefonu 10 Aralıktan 13 Mart 2023 tarihine kadar kullanıp başka birine sattım.

Aralık 2023 gibi ise polis tarafından arandım ve ifade çağrıldım, gittim ve ifademi verdim İstanbul'dan aldığımı belirttim ve dekontları sundum. İstanbul'da yabancı bir turistten çalınmış cihaz sanırım.
Dün itibarıyla sattığım kişiye yasaluyarı mesajı gelmiş (telefonun çalıntı olduğuna dair), bana telefonu polise teslim edeceğini, parasını istediğini yoksa benden davacı olacağını söyledi.

Kısacası benim hattımda takıldığı için benim de ismim var dosyada muhtemelen.
Sizce aldığım kişiye parasını vermeli miyim? Çok kararsız kaldım eleman beni tehdit ediyor dava açarım diye.

Arkadaşlar bundan yaklaşık 1.5 sene önce aralık 2022 tarihinde yurt dışı iPhone 13 Pro Max telefon satın almıştım.
Telefonu arkadaşıma aldırdım, kendisi istanbuldaydı benim için satın aldı ve bana kargoladı.
Telefonu 10 Aralıktan 13 Mart 2023 tarihine kadar kullanıp başka birine sattım.

Aralık 2023 gibi ise polis tarafından arandım ve ifade çağrıldım, gittim ve ifademi verdim İstanbul'dan aldığımı belirttim ve dekontları sundum. İstanbul'da yabancı bir turistten çalınmış cihaz sanırım.
Dün itibarıyla sattığım kişiye yasaluyarı mesajı gelmiş (telefonun çalıntı olduğuna dair), bana telefonu polise teslim edeceğini, parasını istediğini yoksa benden davacı olacağını söyledi.

Kısacası benim hattımda takıldığı için benim de ismim var dosyada muhtemelen.
Sizce aldığım kişiye parasını vermeli miyim? Çok kararsız kaldım eleman beni tehdit ediyor dava açarım diye.
Dostum hiçbirşey olacağını düşünmüyorum çünkü bu konuda senin de bilgin yokmuş ve dekontları zaten sunmuşsun. Kimse çalıntı olduğunu bildiği bir telefonu 5-6 ay kullanmaz veya kendi hattını takmaz. Adama parasını verip vermemek sana kalmış fakat bende derdini bir polise gidip anlat onlar yardımcı olur bence.

Dostum hiçbir şey olacağını düşünmüyorum çünkü bu konuda senin de bilgin yokmuş ve dekontları zaten sunmuşsun. Kimse çalıntı olduğunu bildiği bir telefonu 5-6 ay kullanmaz veya kendi hattını takmaz. Adama parasını verip vermemek sana kalmış fakat bende derdini bir polise gidip anlat onlar yardımcı olur bence.

Hocam ben telefonu 3ay kullandım sonra satıp iPhone 14 Pro Max aldım yani 1.5 sene sonra böyle bir şey olması çok saçma oldu bir daha asla ikinci el telefon almam.

Yeni konular

Geri
Yukarı