12 yaşında nerede çalışılır?

Arkadaş çalışmak istiyor, buna engel mi olacaksınız? :D
Dediğim gibi yasal olarak çocukların ne istediği önemli değil, bu yüzden istismar deniyor. İşvereni şikayet etseler çocuk istiyor da desen ailesi izin veriyor da desen o adamı kurtaramazsın.

Dediğim gibi yasal olarak çocukların ne istediği önemli değil, bu yüzden istismar deniyor. İşvereni şikayet etseler çocuk istiyor da desen ailesi izin veriyor da desen o adamı kurtaramazsın.
Size katılıyorum. Bence babasını arkadaşın yeri veya kolay işlerde çalışabilir. Mesela berbercide yerleri süpürecek aynaları silecek gibi işler yapabilir. Eczane de çalışabilir ordada yerleri silecek ve bir yerleri tozunu alacak. Çalıştığı yer tanıdık olması lazım.Tanıdık= Güvenilir.

Hala engel mi olacaksın diyenler var...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Bu çocuk haberlere çıksa yüreğiniz dayanacak mı? Onun güvenliğini ne sağlayacak?

Ailesinden habersiz çalışabileceğini sanmıyorum arkadaşın. Sizleri bilmem de ben o yaşta da ondan birkaç yaş küçükken de çalıştım. Hiç de bir şey olmadı.

Ben o yaşa kadar alüminyum doğrama atölyesinde süpürme, çay yapma, mal taşıma tipi şeyler yaptım. Hatta kesim bile yapmıştım. Büyük mal geldiğinde taşımam sorun oluyordu. Onun dışında ustaların yapabildiği ne varsa yapabilecek kabiliyetteydim, lazım olunca da yapardım.
Klasör üreten bir yerde çalıştım.
Bir ara çiçekçide çalışmıştım. Sipariş götürüyordum.

Berberde çalışabilirsin. Fırın tipi yerlerde çalışabilirsin. Kahvehanede çalışabilirsin. Nalburda çalışabilirsin. Marangozda çalışabilirsin.

Yaşam tecrübeme göre çoğu mahallenin büyük birkaç caddesi oluyor. Asıl işler orada dönüyor. Üretim atölyeleri onların biraz daha uzağında olur ama o caddelerde çalışabileceğin bir sürü yer vardır.
Asıl sorun işe girmek ve girince becerebilmek.

Geri
Yukarı