12 yaşındaki kardeşim C++ çalışmak istiyor

12 yaşındaki kardeşinizin derslerine çalışması, şimdiden C++ çalışmasından daha iyidir. İki sebepten dolayı. Birincisi bu konuları anlamak belli bir olgunluk ve belli bir yaşı gerektirir. Lisede kod yazdırıyorlar ama 12 yaş bence çok küçük. Ayrıca bu konulara ciddi eğitim üniversite seviyesinde başlar. Her üniversite programlamayı sıfırdan başlayarak öğretir. İkinci sebep ise C++ yüzünden dersleri aksayabilir. Bu da uzun vadede kötü bir liseye, daha da uzun vadede kötü bir üniversiteye gitmesiyle sonuçlanabilir. Yani bence çok da gerek yok.

Ha bu arada sanırım kardeşinizi buldum. 🙃

Bence de haklısınız. Son nokta bu olmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki kafalarda şu soru, bu kadar dili biliyormusunuz. Yoksa bildiğinizi mi sanıyorsunuz. 😉
Sınavlarına girdim.
Kitapta yapılan örnekleri Kopyala Yapıştır yaparak dil bilinmiyor.
İnsanların emeğini değersizleştirmek mantıklı bir eleştiri olmuyor. Ben bir şey paylaşmak istedim sadece. Sen ise sadece bunun için birinin emeğine hevesine saygısızlık yapıyorsun.

12 yaşındaki kardeşinizin derslerine çalışması, şimdiden C++ çalışmasından daha iyidir. İki sebepten dolayı. Birincisi bu konuları anlamak belli bir olgunluk ve belli bir yaşı gerektirir. Lisede kod yazdırıyorlar ama 12 yaş bence çok küçük. Ayrıca bu konulara ciddi eğitim üniversite seviyesinde başlar. Her üniversite programlamayı sıfırdan başlayarak öğretir. İkinci sebep ise C++ yüzünden dersleri aksayabilir. Bu da uzun vadede kötü bir liseye, daha da uzun vadede kötü bir üniversiteye gitmesiyle sonuçlanabilir. Yani bence çok da gerek yok.

Haklı bir eleştiri bir süre dersleri aksatıyor. Ben elimden geldiğince yaz tatillerine denk getirmeye çalıştım.

Bence hafta sonu veya yaz tatili gibi boş zamanlarında çalışması derslerini etkilemez.

14 yaşındayım Java, JavaScript, C, C ++, PHP, objective-C, perl ve Python biliyorum onun yanında temel Linux da biliyorum bu yaşlarda başlanması çok yararlı bence tebrik ederim.
İlk olarak bir dili bilmene imkan yok zaten. Ayrıca bu diller ile hangi projeleri yaptın? Github var mı?
Kardeşiniz öğrenmeye çalışsın. En azından temel atmış olur.

İlk olarak bir dili bilmene imkan yok zaten. Ayrıca bu diller ile hangi projeleri yaptın? GitHub var mı?
Kardeşiniz öğrenmeye çalışsın. En azından temel atmış olur.

Python ile robotik uygulama yaptım. Java ile jsp web tabanlı uygulama yaptım. PHP ile web uygulaması geliştirdim. Perl ile websitesini geliştirdim. C++ ile ise kendi çapımda bir oyun yaptım. Fakat çalışmalarım devam ediyor.

Python ile robotik uygulama yaptım. Java ile jsp web tabanlı uygulama yaptım. PHP ile web uygulaması geliştirdim. Perl ile websitesini geliştirdim. C++ ile ise kendi çapımda bir oyun yaptım. Fakat çalışmalarım devam ediyor.
Dostum başarılarının devamını dileriz. Fakat sıkıntı bu kadar dili bilmen değil. Sıkıntı 12 yaşında bu kadar dili biliyorum seviye ye geldim demen.

Yani bu programlarla bizde öğrendik ve başlangıç seviyesinde uygulamalar, oyunlar yaptık. Ama senin dediğin insanların 10 senede uzman olduğu ki sadece 1 dil bu kadar sürer, bütün dillerde yaptım demen şaşırtıcı oldu herhalde.

Neyse eğer böylesine bir potansiyele sahipsen, bence derslerine çalış ve iyi bir üniversiteye gitmeye çalış. Çünkü iyi bir eğitim alır isen hem Türkiyede hemde yurt dışında çalışma imkanı bulursun.

Başarılarının devamını dilerim. 😉
Evet sizi buldum sanırım. Bu yan hesap olsa gerek.

Dosya Ekleri

• IMG_20210517_201552.jpg
    IMG_20210517_201552.jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 19
Dostum başarılarının devamını dileriz. Fakat sıkıntı bu kadar dili bilmen değil. Sıkıntı 12 yaşında bu kadar dili biliyorum seviye ye geldim demen.

Yani bu programlarla bizde öğrendik ve başlangıç seviyesinde uygulamalar, oyunlar yaptık. Ama senin dediğin insanların 10 senede uzman olduğu ki sadece 1 dil bu kadar sürer, bütün dillerde yaptım demen şaşırtıcı oldu herhalde.

Neyse eğer böylesine bir potansiyele sahipsen, bence derslerine çalış ve iyi bir üniversiteye gitmeye çalış. Çünkü iyi bir eğitim alır isen hem Türkiye'de hem de yurt dışında çalışma imkanı bulursun.

Başarılarının devamını dilerim. 😉
Evet sizi buldum sanırım. Bu yan hesap olsa gerek.

Haklısın tamamen ustalaştım diyemem kendimi geliştiriyorum yazmam daha doğru olurdu. Aslında onu kast etmiştim ama dediğim gibi farklı şekilde yazmışım uyarın için teşekkür ediyorum.

Evet şimdi önümdeki basamak lise bunun içinde İstanbul'da açılan teknopark siber güvenlik lisesi biliyorum. Bu dillerde de daha da gelişmemi sağlayacaktır. Hatta bunun için kariyeri siber güvenlik üzerinden çizmek doğru mu ve teknoparka gidilmeli mi gibi konular açtım istersen inceleyebilirsin. Görüşlerini merak ediyorum.

Hocam bu arada o hesaplar benim değil.

Sevgiler...

Yeni konular

Geri
Yukarı