12 yıldır çoğumuz 60-75 HZ monitör kullanıyoruz

Bence rekabetçi oyunlar oynamadıktan sonra 144Hz aşırı gereksiz. Zaten neredeyse hiçbir AAA oyunda 144 FPS alamıyoruz.
Aynen katılıyorum hocam ama 144Hz farkı büyük ve cidden kaliteli. Çünkü son zamanlarda 60hz Gaming monitörler üretilmiyor üretilse bile çok az. Ve 144hz sadece bir özellik değil 1ms, 24-27inç,hoparlörlü ve renkler daha da kaliteli. Eğer sistemi iyi olup alacak varsa beklemeden alsın derim cidden fark büyük ve çok hoş.

Aynen katılıyorum hocam ama 144Hz farkı büyük ve cidden kaliteli. Çünkü son zamanlarda 60hz Gaming monitörler üretilmiyor üretilse bile çok az. Ve 144hz sadece bir özellik değil 1ms, 24-27inç,hoparlörlü ve renkler daha da kaliteli. Eğer sistemi iyi olup alacak varsa beklemeden alsın derim cidden fark büyük ve çok hoş.
Ben de 60 Hz monitörden geçtim. Cidden arada dağlar kadar fark var. Fakat dediğim gibi fark rekabetçi ve MOBA tarzı oyunlarda belirgin oluyor.

Eski laptopuma baktım. 12 yıllık. i5 1. nesil işlemci GT 420M ve 3 GB RAM var. Ekranı kaç HZ merak ettim bakayım dedim. Baktım ki 59 Hz 12 yıllık laptop. Şu an Türkiye'nin çoğunluğu 60-75 HZ kullanıyor. 12 yıldır hala çoğunluğun Hz'i değişmemiş. Kur sağ olsun. 144 Hz kullanan da var ama çoğunluk 60-75 HZ (ben dahil). 340 Hz monitör çıktı ama çoğunluk alamıyor. Kur sağ olsun. 144 Hz monitör bile 1700 TL. Asgari ücretin yarısı. Yarısı bile değil asgari ücret brüt 2900 TL. Net 2300 TL. Sadece bilgisayar toplarken parçalardan birisi. Kur sağ olsun. Dolar olmuş 8, 50, Euro 9,97.

60 Hz fakirin ekmeğidir bende kullanıyorum bu arada 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı