60 Hz monitörü 84 Hz yaptım

OC yapmak zararlı demiş bazı arkadaşlar. Bizzat kullandığım Samsung 24F390 monitörümün paneli normalde 60HZ, fabrikasyon olarak OC'li yani 72HZ olarak geliyor ve 1.5 senedir 72HZ'de kullanıyorum hiçbir sorun yok. Koskoca Samsung zarar verecek bir şeyi yapmaz. Yani zarar vereceğini sanmıyorum.
En iyisi bilen birini etiketlemek gibi @Recep Baltaş bir zararı olur mu ? yoksa sorunsuz kullanabilir miyiz?

Emin misiniz çünkü ben baya fark hissettim oyunlarda yada psikolojik.
Demekki siz voltajla oynamışsınız, veya bir şeyleri yapmamışsınız, kendim 60Hz olan Acer K222HQL monitörümü, 71Hz'de kullanıyorum. Herhangi bir sorunu yok. Moderatör neden hala size ceza vermediğini anlayamadım. Israrla yanlış bilginizi savunuyorsunuz.

Demekki siz voltajla oynamışsınız, veya bir şeyleri yapmamışsınız, kendim 60Hz olan Acer K222HQL monitörümü, 71Hz'de kullanıyorum. Herhangi bir sorunu yok. Moderatör neden hala size ceza vermediğini anlayamadım. Israrla yanlış bilginizi savunuyorsunuz.
Fark hissettim derken HZ den kaynaklı olan akıştaki güzellikten bahsetmiştim.

Hocam arkadaşım 144hz monitör alacaktı evindeki eski monitörü 1hz 1hz arttırarak sınıra ulaşmaya çalıştık ama hiç görüntü gitmiyordu çok şaşırmıştık duruma en son 110hz'e kadar çıkardık ve arkadaşım 144hz monitör almaktan vazgeçti marka ve modeli
Aynı olsa bile her monitörün O.C değeri farklı oluyor.
NOT: 1.5 ay kullandıktan sonra şu an bozuk monitör.

Hocam arkadaşım 144hz monitör alacaktı evindeki eski monitörü 1hz 1hz arttırarak sınıra ulaşmaya çalıştık ama hiç görüntü gitmiyordu çok şaşırmıştık duruma en son 110hz'e kadar çıkardık ve arkadaşım 144hz monitör almaktan vazgeçti marka ve modeli
Aynı olsa bile her monitörün O.C değeri farklı oluyor.
NOT: 1.5 ay kullandıktan sonra şu an bozuk monitör.
Nasıl yandı mı yani yoksa fiziki hasar mı ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı