60 Hz monitörü 84 Hz yaptım

1. ilk olarak monitör OC yaparsanız ömrü çok kısalır ve pikseller rahat davranmaz
2.çözünürlüğü aşırı düşürürsen o zaman monitörün hzsi artar yani monitörde OC olmaz bu çözünürlüğü düşürdüğün içindir.
3.Monitörün hzsini ilk fabrika ayarında kullanmanı öneririm garanti dışına çıkabilir sanırım TV'de denemişsin dikkatli ol. :D
Çözünürlüğü düşürdüğüm için değil ekranın çözünürlüğü bu, TV gideli çok oldu :(

sanrıım senin monitör yani TV 60hz de kalmış yani oc değil bu birisi yada fabrika ayarı böyle sen onu 84 hz yaparsan bişey olmaz tmm şimdi anladım demek istediğini .D
Ben hala anlamadım bu işi öğrenmem iyi oldu monitöre zarar vermese kullanırdım ama zarar gelebilir diyorsanız 75 kullanırız hocam :)

Benimkide 60 dan 83 çıkdı.Oyun oynadıgım zaman 80 felan alıyorum oyunu bırakıncagene 60 a veriyorum.

1. ilk olarak monitör OC yaparsanız ömrü çok kısalır ve pikseller rahat davranmaz
2.çözünürlüğü aşırı düşürürsen o zaman monitörün hzsi artar yani monitörde OC olmaz bu çözünürlüğü düşürdüğün içindir.
3.Monitörün hzsini ilk fabrika ayarında kullanmanı öneririm garanti dışına çıkabilir sanırım TV'de denemişsin dikkatli ol. :D
Yanlış bilgilendirme yapmayalım, voltajla oynanmadığı sürece bir sorun çıkmaz.

OC yapmak zararlı demiş bazı arkadaşlar. Bizzat kullandığım Samsung 24F390 monitörümün paneli normalde 60HZ, fabrikasyon olarak OC'li yani 72HZ olarak geliyor ve 1.5 senedir 72HZ'de kullanıyorum hiçbir sorun yok. Koskoca Samsung zarar verecek bir şeyi yapmaz. Yani zarar vereceğini sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı