120 GB SSD tavsiyesi

Bütçe
280

SSD olarak bu alınabilir fakat 120 GB çok az kalacaktır. Bütçenizi arttırıp 240 GB veya 500 GB almaya çalışın. Ama oyun performansını SSD çok etkilemeyecektir. En iyi tercih RAM olacaktır.
Zaten konu sahibi arkadaş windows 10'a geçiş yapacağı için ssd satın almak istiyor gibi duruyor. HDD'ye win10 kurarsanız açılması 2-3 dakika, kendine gelmesi de bir 3-4 dakika daha sürer. Ayrıca bir windowsa ait bir şey açacağınızda (misal denetim masası) yine saniyelerce bekletir, donar, yanıt vermez.
Bu sebeplerden dolayı win10 ssd'siz kullanmak tam bir çile.
Windows ve sık kullanılan programlar (chrome, winrar vb.) ssdye kurulur. Oyunları ise hdd'ye kurar. SSD alınca hddyi çöpe atıcak değil ya :D
Tabi anakart destekliyorsa ram kapasitesi 6ya veya 8e çıkartılmalı.

Zaten konu sahibi arkadaş windows 10'a geçiş yapacağı için ssd satın almak istiyor gibi duruyor. HDD'ye win10 kurarsanız açılması 2-3 dakika, kendine gelmesi de bir 3-4 dakika daha sürer. Ayrıca bir windowsa ait bir şey açacağınızda (misal denetim masası) yine saniyelerce bekletir, donar, yanıt vermez.
Bu sebeplerden dolayı win10 ssd'siz kullanmak tam bir çile.
Windows ve sık kullanılan programlar (chrome, winrar vb.) ssdye kurulur. Oyunları ise hdd'ye kurar. SSD alınca hddyi çöpe atıcak değil ya :D
Tabi anakart destekliyorsa ram kapasitesi 6ya veya 8e çıkartılmalı.
Çok abartılarak söylenmiş söylemler. Açılması maksimum 1-1.30 dakika süren işletim sistemi. Kendine gelmesi ne demek hocam motor falan mı bu? Hadi kendine gelme süresi 10 saniye diyelim. Kendine geldikten sonra denetim masasını 1-2 saniyede açar. Sanırım siz HDD kullanıcısınız veya eskiden öyleydiniz, kullandığınız HDD galiba en düşük modeli olabilir. Bende HDD'den SSD'ye geçiş yaptım ve öyle abartılacak bir düzeyde yavaşlık, donma, geç açılma gibi sorunları yoktu.

Çok abartılarak söylenmiş söylemler. Açılması maksimum 1-1.30 dakika süren işletim sistemi. Kendine gelmesi ne demek hocam motor falan mı bu? Hadi kendine gelme süresi 10 saniye diyelim. Kendine geldikten sonra denetim masasını 1-2 saniyede açar. Sanırım siz HDD kullanıcısınız veya eskiden öyleydiniz, kullandığınız HDD galiba en düşük modeli olabilir. Bende HDD'den SSD'ye geçiş yaptım ve öyle abartılacak bir düzeyde yavaşlık, donma, geç açılma gibi sorunları yoktu.
Benim bahsettiğim olayı yaşamak için 10-15 yıllık bir HDD kulanıyor olmanız gerek. HDDler genelde hantal ve cihazlar oldukları için (sonuçta içinde fiziksel bir disk dönerek verileri okumaya çalışıyor.) windows 10 için bir çileler.
Kendine gelme meselesine gelirsek:
Masaüstünü gördükten sonra gidip başlat tuşuna basınca 10 saniyede geldiğini bile görmüşümdür:) chrome açılana kadar da sistem ağlıyor. Tabi bir defa açtıktan bilgisayarın açık kaldığı süre boyunca bir dahaki tıklayışlarınızda hızlı açılıyor ama o ilk açılışlar, verilerin ilk okunuşları oldukça yavaş.

Yeni konular

Geri
Yukarı