120 GB SSD ve 1 TB HDD alınırsa ne gibi problemler ortaya çıkar?

WrahitXC

Hectopat
Daha fazla  
Hocam öncelikle kolay gelsin. Ben bilgisayarımda bulunan SSD'ye göre bir HDD almak istiyorum fakat bilgisayarımda bulunan SSD'ye güvenemiyorum. Kaç GB HDD alacağım emin değilim. O yüzden şu an buraya kullanmış oldugum SSD ve HDD koyuyorum güzel bir acıklama yaparsanız çok sevinirim.

Kingston SA400S37120G
Samsung HD322IJ
Sistem Öxellikleri
Anakart
CPU Türü HexaCore AMD Ryzen 5 2600, 3774 MHz
Anakart Adı MSI A520M-A Pro
Görüntü Birimi
AMD Radeon R9 200 Series (4 GB)

Son düzenleyen: Moderatör:
Giriş varsa istediğiniz gibi HDD veya SSD takabilirsiniz bir sorun olmaz. Bütçeniz nedir? Şahsen ben HDD almanızı önermiyorum. Tabii uygulama dışındaki resimler videolar belgeler için kullanılacaksa alınabilir.

Benim önerim bu.

Hocam ben daha çok oyun oynayan bir insanım o yüzden resim video belge herhangi vs bir şey için kullanmayacağım bütçem 1800-1700 arasında efendim ama efendim dediğim gibi tek derdim sadece bilgisayar yavaşlar mı ya da oyun acıldığında herhangi bir kasma donma meydana gelir mi diye düşünüyorum aynı zamanda efendim şu HDD almayı düşünüyorum uygun mudur sizce yoksa başka bir örneği güzeli var mıdır?

Hocam ben daha çok oyun oynayan bir insanım o yüzden resim video belge herhangi vs bir şey için kullanmayacağım bütçem 1800-1700 arasında efendim ama efendim dediğim gibi tek derdim sadece bilgisayar yavaşlar mı ya da oyun acıldığında herhangi bir kasma donma meydana gelir mi diye düşünüyorum aynı zamanda efendim şu HDD almayı düşünüyorum uygun mudur sizce yoksa başka bir örneği güzeli var mıdır?

Bunun yerine WD alın. Sistem SSD'ye kuruluysa bir yavaşlama olmaz fakat HDD'ye kurulu olan uygulamalar geç açılır ve droplar olabilir. En basitinden Forza Horizon'da en iyi HDD de bile harita yüklenmeyebiliyor. Dediğim gibi bütçeniz M.2 SSD'ye yetiyor, attığım SSD'yi alırsanız sistemi de uygulamaları da ona kurarsınız, hem sistem hızlanır hem de uygulamalar. HDD de ısrarcoysanız WD alın Seagate Barracuda alacaksanız 2TB altı olan modellerden uzak durun.

Hocam öncelikle öneriniz için teşekkür ederim şu an Windows SSD'ye kurulu oyunlarda herhangi bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar sadece HDD ile sıkıntı yaşıyorum kullanmış olduğum HDD'nin depolama alanı yeterli değil bunun yerine 500 GB SSD alsam herhangi bir sıkıntı olur mu şu an elimde olan 120 GB ile birlikte

Hocam öncelikle öneriniz için teşekkür ederim şu an Windows SSD'ye kurulu oyunlarda herhangi bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar sadece HDD ile sıkıntı yaşıyorum kullanmış olduğum HDD'nin depolama alanı yeterli değil bunun yerine 500 GB SSD alsam herhangi bir sıkıntı olur mu şu an elimde olan 120 GB ile birlikte

SATA SSD mi? Alacaksanız ya M.2 SSD alın ya da HDD, SATA SSD'ler M.2'lerle aynı fiyat fakat hızlar arasında dağlar kadar fark var. Elinizdeki 120GB SSD de M.2 ise onun yerine yeni aldığınızı takar, 120GB olanı da PCI-e to M.2 dönüştürücü ile kullanılırsınız. Elinizdeki SSD zaten sataysa anakartınızda M.2 yuvası var ditekt oraya takarsınız 500GB M.2 SSD'yi.

Geri
Yukarı