120 mm kasa fanı önerisi

Static basınç değerleri çok yüksek biliyorum ben premium modelini kullanıyorum sadece RGB yok yani titreşim yapmadan 2300rpm değerlerine çıkıp sadece hava sesi olması çok güzel bir şey. 4 adet nzxt s340 elite kasada kullanıyorum bir tanesi sıvı soğutmaya takılı kasa soğutma görevinide çok güzel yerine getirebiliyor.
Kasamda ML120 Red ve ML140 Red modelleri var.

120 lik olanlar radyötere takılı, push pull için.

140'lık tek fan ise egzoz fanı.

ML120 fanlar çok iyi. Ama kasada fanı olarak kullanmak için hem sesli hem de pahalı.

Farklı farklı fan sevmeyen birisi olarak ve seside rahatsız etmediği için ben memnunum fanlarımdan tabi sadece kasa için sp'ler daha iyi.
Ne desem ben de memnunum ML fanlardan. Soğutması ve hava akışı mükemmel.

Son devirde sesi bile mükemmel çıkıyor. Ama hem pahalı, hem de sesli. 🙂

CORSAIR SP120 RGB High Performance 120mm Fan
2 adet radyatör fan yerine ve 1 adet egzoz fan olarak kullanıcam ve pwm olarak takılabilir dimi ? Vede ortalama bir fanın yükte ve boşta sessiz diyebileceğimiz ses seviyeleri kaç db olmalıdır ? Bu arada teşekkür ederim önerin için
Akasa Vegas 7

Thermaltake RIING

Cooler Master HD120
Akasa nın fiyatı uygun performansıda iyimidir acaba
Kasamda ML120 Red ve ML140 Red modelleri var.

120 lik olanlar radyötere takılı, push pull için.

140'lık tek fan ise egzoz fanı.

ML120 fanlar çok iyi. Ama kasada fanı olarak kullanmak için hem sesli hem de pahalı.
Ben yanlış yazmışım :D bende 2 adet radyatör ve 1 adet egzoz fan yerlerine takıcam . 140mmlik olan sesli mi çalışıyor 37 db yazıyo ama 97 cfmmiş . Vede ortalama güzel bir soğutma için kaç CFM olması gerekli ? RPM çok mu önemli ? 25 db'ye kadar olan fanlar biraz daha sessiz olanlar mıdır ?
Ne desem ben de memnunum ML fanlardan. Soğutması ve hava akışı mükemmel.

Son devirde sesi bile mükemmel çıkıyor. Ama hem pahalı, hem de sesli. 🙂
CORSAIR ML120 PRO RGB PWM Premium Magnetic Levitation 120mm Fan | ITOPYA 47 CFM 25 db ses seviyesi yazıyor. Ortalama güzel soğutma ve ses seviyesi için CFM ve db ne kadar olmalıdır ?
Hem kaliteli hem de uygun fiyata bu var 12lik set.
Bakıyım teşekkür ederim

Kullanıyorum memnunum bu fiyatlara düşünürsen eğer.
Son RPM de ses seviyesi çok mu çıkıyor ve soğutması nasıl ? Radyatör fan olarak takıcam
Static basınç değerleri çok yüksek biliyorum ben premium modelini kullanıyorum sadece RGB yok yani titreşim yapmadan 2300rpm değerlerine çıkıp sadece hava sesi olması çok güzel bir şey. 4 adet nzxt s340 elite kasada kullanıyorum bir tanesi sıvı soğutmaya takılı kasa soğutma görevinide çok güzel yerine getirebiliyor.
Ben kasa fanı olarak yazmışım fakat radyatör ve egzoz fanı olarak kullanıcam uyar dimi

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı