1200 TL LGA 1200 anakart önerisi

Bütçe
1200
Arkadaşlar açıkçası ben bir sistem topladım bu hafta sadece güç kaynağı elime ulaştı diğerleri kargoda yarından itibaren gelmeye başlayacak iyi mi ettim kötümü ettim bilmiyorum hazır sistem alacaktım normalde 10 bine kadar ama bütçe çok zorluyor ben 2 hafta önce GT 1030 DDR5 almıştım sıfır 1200 TL'ye mevcuttaki sistemime uprage yapayim dedim açıkçası i3 3240 ASUS H61M-D 8 GB RAM Crucial 240 GB SSD ve 350W Everest PSU'lu kasa ile kullanıyorum bende yeni bir sistem dizeyim dedim 10.nesil işlemci ile toplam 4271 TL harcadım ekran kartını da koyarsan onu mecburen almıştım ekran kartım yandığı için toplam da 5.471 TL yaptı. Topladığım sistem bu şekilde idi. Sizce iyi mi sadece ekran kartı kötü ileride onu değişirim ya da iptal edip hazır sistem mi mantıklı olur ne yapim bilemedim eski sistemim ile arasında ne kadar fark eder? çok çıkmaza girdim gerçekten.

MSI B560M Pro-e
Intel i3 10100F.
Apacer Panther 2x8 GB 3200 MHz CL 16.
Corsair CV650 80+ Bronze.
MSI MAG Force 100R

Arkadaşlar açıkçası ben bir sistem topladım bu hafta sadece güç kaynağı elime ulaştı diğerleri kargoda yarından itibaren gelmeye başlayacak iyi mi ettim kötümü ettim bilmiyorum hazır sistem alacaktım normalde 10 bine kadar ama bütçe çok zorluyor ben 2 hafta önce GT 1030 DDR5 almıştım sıfır 1200 TL'ye mevcuttaki sistemime uprage yapayim dedim açıkçası i3 3240 ASUS H61M-D 8 GB RAM Crucial 240 GB SSD ve 350W Everest PSU'lu kasa ile kullanıyorum bende yeni bir sistem dizeyim dedim 10.nesil işlemci ile toplam 4271 TL harcadım ekran kartını da koyarsan onu mecburen almıştım ekran kartım yandığı için toplam da 5.471 TL yaptı. Topladığım sistem bu şekilde idi. Sizce iyi mi sadece ekran kartı kötü ileride onu değişirim ya da iptal edip hazır sistem mi mantıklı olur ne yapim bilemedim eski sistemim ile arasında ne kadar fark eder? Çok çıkmaza girdim gerçekten.

MSI B560M Pro-e
Intel i3 10100F.
Apacer Panther 2x8 GB 3200 MHz CL 16.
Corsair CV650 80+ Bronze.

Eski sisteminden cok daha iyi bir sistem toplamissin. Sadece ekran karti dusuk kalmis. SSD nedir?

Tam modeli nedir SSD'nin? Kasa fena degil.

Bu modeli almıştım. Kasayı 650 TL'ye aldım tüm parçaların sıfır fiyatı hocam. en ucuz yerlerden almaya çalıştım şimdi o fiyatlara kalmadı 2-3 gün içinde arttı hepsi.

Bu modeli almıştım. Kasayı 650 TL'ye aldım tüm parçaların sıfır fiyatı hocam. en ucuz yerlerden almaya çalıştım şimdi o fiyatlara kalmadı 2-3 gün içinde arttı hepsi.
SSD pek iyi degil.

SSD pek iyi degil.
Yani 2 senedir kullanıyorum pek sıkıntı yaşamadım halen de kullanıyorum bir yandan aldıklarımı komple iade edip bu sistemi alasım geliyor sadece ekran kartı için. rami 2x8 yapıp ne yapacam şaşırdım resmen

Yani 2 senedir kullanıyorum pek sıkıntı yaşamadım halen de kullanıyorum bir yandan aldıklarımı komple iade edip bu sistemi alasım geliyor sadece ekran kartı için. RAM'i 2x8 yapıp ne yapacağım şaşırdım resmen.

Ekran karti olarak ne alacaksin sisteme? Hazir sistem daha ucuza gelir tabii.

Ekran karti olarak ne alacaksin sisteme? Hazir sistem daha ucuza gelir tabii.

Yani işte eğer bu sistem ile devam edersem GT 1030 satıp eski kasamı satıp üstüne koyup ileri zamanda 1050 Ti alabilirim belki ancak ama dolar daha çok artarsa onu bile alamam gibime geliyor en mantıklısı acaba bu hazır sistemi almak mı bu parçaları da bayağı ucuza toplamıştım.

Yani işte eğer bu sistem ile devam edersem GT 1030 satıp eski kasamı satıp üstüne koyup ileri zamanda 1050 Ti alabilirim belki ancak ama dolar daha çok artarsa onu bile alamam gibime geliyor en mantıklısı acaba bu hazır sistemi almak mı bu parçaları da bayağı ucuza toplamıştım.

Evet ucuza toplamissin ama isin icine ekran karti girince toplama sistemler pahali oluyor. En iyisi hazir sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı